Na podzim je třeba auto zkontrolovat. Většina řidičů se ale zabývá zbytečnostmi, to hlavní opomenou

Když začne podzim, mnoho motoristů udělá prohlídku svého auta. Mnoho z nich ale zapomíná na důležité věci, které by se kontrolovat měly, a naopak se zabývají zbytečnostmi, které nejsou podstatné. Řidiči tak mohou na problém přijít pozdě a vyřeší ho už jen s pomocí odborníků.

Některé kontroly můžete nechat na jindy, nejsou důležité

Jednou z věcí, které nemusíte kontrolovat každý podzim, je stav akumulátoru neboli autobaterie. Mnoho řidičů ji nechává před zimou dobíjet, ale pokud ji nemáte deset let starou a s vozem se jezdí často, nemusíte se obávat, že by se během zimních měsíců znenadání vybila a vy ji museli měnit nebo kontrolovat.

Nemusíte kontrolovat ani pneumatiky. Stačí mít po ruce zimní sadu, kterou vyměníte za letní pneumatiky, a máte na zimu vystaráno. Jestli v létě byl dezén v pořádku, není nutné se na pneumatiky pravidelně dívat a kontrolovat je. Jsou tu ovšem věci, na které byste koukat měli, ale mnozí řidič tak nedělají.

Zdroj obrázku: Freepik

Kontrolujte stěrače, žárovky nebo topení

Před zimními měsíci je třeba zkontrolovat několik věcí, na které ale motoristé kašlou. Jednou z nich je stěrač. Podzimní počasí se vyznačuje především deštěm, a je tak nutné mít stěrače v pořádku, protože jinak byste mohli ohrozit ostatní řidiče. Zkontrolujte hlavně gumičky, které můžete snadno dokoupit. Bez stěračů do deště rozhodně nevyjedete.

Funkční byste měli mít také světla. Na podzim se rychle stmívá a je nutné mít žárovky funkční. Dbejte také na to, abyste ve vozidle měli náhradní žárovky v případě, že vám za jízdy některá praskne. Zkontrolujte také mlhová světla, která budou na podzim o něco více potřeba. Funkčnost topení bude také důležitá, abyste během jízdy měli příjemný vzduch a mohli se soustředit na řízení. Vlhkost je nebezpečná nejen pro vás, ale také pro ostatní řidiče.

Zdroj: https://www.qualityplusautomotive.com/blog/2018/october/fall-car-care-tips/