Na podzim je třeba auto zkontrolovat. Většina řidičů se ale zabývá zbytečnostmi, to hlavní opomenou

Když začne podzim, mnoho motoristů udělá prohlídku svého auta. Mnoho z nich ale zapomíná na důležité věci, které by se kontrolovat měly, a naopak se zabývají zbytečnostmi, které nejsou podstatné. Řidiči tak mohou na problém přijít pozdě a vyřeší ho už jen s pomocí odborníků.

Některé kontroly můžete nechat na jindy, nejsou důležité

Jednou z věcí, které nemusíte kontrolovat každý podzim, je stav akumulátoru neboli autobaterie. Mnoho řidičů ji nechává před zimou dobíjet, ale pokud ji nemáte deset let starou a s vozem se jezdí často, nemusíte se obávat, že by se během zimních měsíců znenadání vybila a vy ji museli měnit nebo kontrolovat.

Mohlo by vás zajímat:  Tankování za pár stovek se v konečném důsledku nevyplatí

Nemusíte kontrolovat ani pneumatiky. Stačí mít po ruce zimní sadu, kterou vyměníte za letní pneumatiky, a máte na zimu vystaráno. Jestli v létě byl dezén v pořádku, není nutné se na pneumatiky pravidelně dívat a kontrolovat je. Jsou tu ovšem věci, na které byste koukat měli, ale mnozí řidič tak nedělají.

Zdroj obrázku: Freepik

Kontrolujte stěrače, žárovky nebo topení

Před zimními měsíci je třeba zkontrolovat několik věcí, na které ale motoristé kašlou. Jednou z nich je stěrač. Podzimní počasí se vyznačuje především deštěm, a je tak nutné mít stěrače v pořádku, protože jinak byste mohli ohrozit ostatní řidiče. Zkontrolujte hlavně gumičky, které můžete snadno dokoupit. Bez stěračů do deště rozhodně nevyjedete.

Mohlo by vás zajímat:  Otevřená okénka u auta v létě lákají zloděje, riziková jsou také kvůli počasí

Funkční byste měli mít také světla. Na podzim se rychle stmívá a je nutné mít žárovky funkční. Dbejte také na to, abyste ve vozidle měli náhradní žárovky v případě, že vám za jízdy některá praskne. Zkontrolujte také mlhová světla, která budou na podzim o něco více potřeba. Funkčnost topení bude také důležitá, abyste během jízdy měli příjemný vzduch a mohli se soustředit na řízení. Vlhkost je nebezpečná nejen pro vás, ale také pro ostatní řidiče.

Zdroj: https://www.qualityplusautomotive.com/blog/2018/october/fall-car-care-tips/