Při parkování je důležité dodržet pravidla

Cestování automobilem je pohodlná záležitost. Hezké počasí, zejména to letní, nabádá k tomu, abychom cestovali automobilem na různá místa. Ne všude se dá dostat autem až na místo činu nebo parkovat na různých místech. Někdy je potřeba nechat automobil zaparkovaný někde po cestě a zbytek dojít pěšky. Bohužel spousta lidí zapomíná na určitá pravidla. O která se jedná?

Soukromé pozemky

Velice často bývají řidiči naivní, když jedou někam k vodě, turistické atrakci nebo kamkoliv, kde se něco děje. Řidiči jsou totiž schopni parkovat kdekoliv, jakmile je dané parkoviště zaplněné. Spousta z nich si neláme hlavu nad tím, že parkují na soukromém pozemku. V horším případě vás může potkat nemilé řešení. Majitel soukromého pozemku na vás může zavolat odtahovou službu.

Mohlo by vás zajímat:  Prodával jsem vůz. Jednoduchými triky jsem od kupujícího dostal větší částku, než jaká byla reálná cena auta

Sluneční svit

Velmi častou chybu dělají řidiči v tom, že parkují na místech, kde svítí celou dobu slunce. Vnitřek automobilu je doslova žhavý. Před samotnou jízdou je velice důležité, abyste vyvětrali vnitřek, než nastoupíte dovnitř a zahájíte jízdu. Pokud máte uvnitř auta PET lahve s vodou, zapalovače, potraviny nebo další náchylné věci, může vás potkat nemilé překvapení.

Zdroj obrázku: Freepik

Zakázaná místa

Dochází vám trpělivost a nemůžete najít vhodné parkovací místo? Nevyplatí se ztrácet hlavu a zaparkovat automobil na nejbližší chodník nebo nechat automobil u vjezdů či výjezdů. Může vás čekat pokuta nebo odtahová služba.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro efektivní používání klimatizace v autě

Město

Parkování ve městě, konkrétně v centru, bývá často problém. Počet automobilů a řidičů stoupá a parkovacích míst je méně. Parkovat v centru města lze za určitých podmínek. Parkovací místa jsou často zabraná nebo na nich lze parkovat za určitý poplatek. Ve větších městech můžete narazit na problém s parkováním, takže jste nuceni zajíždět daleko od cílové lokace.

Dalším problémem bývá složité vyjíždění z parkoviště, zejména podélného a parkování na přímém slunci. Teplota okolí tak bývá daleko vyšší než někde v menším městě nebo na vesnici.

Zdroj: https://www.rac.co.uk/drive/advice/legal/parking-guide/