Kvalitní telefon nemusí stát majlant. Více než na cenu je vhodné hledět na parametry

Pořizování nových věcí, zejména elektroniky, je doprovázeno spoustou otázek. Mezi nejčastější patří, který telefon bude nejvhodnější nebo jaký si pořídit při omezeném rozpočtu. Buďte naprosto v klidu, tyto a další otázky trápí spoustu lidí. Na výběr máme z velkého množství značek. Mezi netypičtější smartphony patří ty s OS Android a iOS. Problém u iPhonů je, že nejnovější řady jsou velmi drahé, zatímco Android nabízí cenově dostupnější modely. Čím začít?

Určete si priority

Než začnete vůbec s hledáním vhodného smartphonu, určete si, k čemu chcete telefon používat a kolik jste schopní do něj investovat. Jakmile máte tyto dva parametry určené, můžete se pustit do hledání. Není žádným překvapením, že pro finančně zajištěné lidi nebude problém si pořídit nejlepší dostupné smartphony. Nyní se ale přesuneme k průměrnému jedinci. Ne vždy drahá značka znamená lepší kvalitu nebo výkon. Proč?

Mohlo by vás zajímat:  Málokdo umí toaletu správně použít. Nevhodná poloha způsobuje zdravotní problémy
male-client-buying-new-smartphone
Zdroj obrázku: Freepik

Levný, nebo drahý

Začneme nejspodnější hranicí. V obchodech narazíte na nejlevnější chytré telefony s OS Android, které mohou mít podobné specifikace jako telefony střední třídy. Je to z důvodu, aby přiměly budoucí kupce investovat brzy do dalšího nového telefonu. Ve střední třídě už ale narazíte na kvalitní telefony, které se v některých vlastnostech vyrovnají dražím modelům, nebo jsou dokonce lepší.

U nejlepších telefonů můžete očekávat největší výhody. Od fotoaparátu, výkonu až po výdrž baterie a pravidelné aktualizace a podporu zařízení výrobcem. Telefony střední třídy se mohou v některých parametrech vyrovnat svým dražším sokům, nebo je dokonce překonat, ale většinou se jedná o jeden parametr.

Mohlo by vás zajímat:  „Tak šup, šup!“ Když už jsem tě pustil na přechodu, chci, abys přidal do kroku

Jak se rozhodnete

Pokud se vám výběr smrskl na pár modelů, nastávají možná první komplikace. Nabízí se otázka, jaký telefon máte nyní. Jste-li spokojeni se stávajícím OS, nepřecházejte. V případě, že ne, zvolte druhý OS. Nyní si porovnejte jednotlivé modely a podívejte se na specifikace, které mohou hrát roli ve výběru. Pokud telefon chcete pro hraní her a používání aplikací, vyberte výkonnější model s delší výdrží baterie. Pro využití telefonu jako fotoaparátu zvolte ten s lepšími parametry.

Zdroj: https://gizmodo.com.au/2023/05/cheap-vs-expensive-phone/