Nefunkční Wi-Fi připojení může znamenat problém v routeru i samotném zařízení

V dnešním propojeném světě je stabilní a spolehlivé Wi-Fi připojení pro uživatele mobilních telefonů zásadní. Jsou však chvíle, kdy se telefon nedokáže připojit k sítím Wi-Fi, což vede k frustraci a brání online aktivitám. Pochopení nejčastějších příčin těchto problémů s připojením vám může pomoci diagnostikovat a efektivně je vyřešit. V tomto článku prozkoumáme hlavní důvody, proč se mobilní telefon nemusí připojit k Wi-Fi, a poskytneme řešení k nápravě problému.

Problémy s routerem

Často se jedná o problém v routeru. První nejčastější příčinou problému je odpojená zástrčka od routeru. Kdykoli máte problémy s Wi-Fi, vždy se vyplatí nejprve zkontrolovat zásuvku. Důvod je celkem triviální, ale velmi častý – zástrčka se může odpojit například zaháknutím za něco nebo z jiných důvodů. Řešením problému je opětovné připojení zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Kavkazský pastevecký pes se stane nejlepším ochráncem i přítelem. Na toto plemeno se můžete spolehnout

Pokud je zástrčka na místě, ale Wi-Fi stejně nefunguje, ujistěte se, že váš router funguje správně, tím, že ověříte, že se ostatní vaše zařízení mohou připojit k síti. Pokud mohou, zkuste restartovat mobilní telefon a router. Tato jednoduchá akce často řeší problémy s připojením způsobené dočasnými závadami směrovače.

Zdroj obrázku: Freepik

Problém může být ve vašem telefonu

Příčina může být často velmi banální, například ve formě náhodného zapnutí režimu letadlo. Když je vybrána tato možnost, telefon automaticky odpojí připojení Wi-Fi a Bluetooth. Dalším důvodem, proč se telefon odpojí od Wi-Fi, může být změna nastavení routeru, například hesla. Při pokusu o automatické připojení k síti se telefon může pokusit použít staré přístupy, které budou odmítnuty. Řešením se pak ukazuje použití nového hesla pro připojení k dané síti. Chcete-li to provést, vyberte v nastavení Wi-Fi konkrétní síť a klikněte na Zapomenout. Poté bude možné se znovu připojit, tentokrát se správnými přístupovými údaji.

Zdroj: https://www.theverge.com/23277172/wifi-home-wfh-troubleshoot-fix-how-to