„Uhaste ten gril nebo volám policii,“ vyhrožoval mi soused bydlící v bytě pod námi

Chtěl jsem rodině udělat radost a připravit jim chutné jídlo. Ale skončilo to potyčkou se sousedem a málem i s policií. Jenom proto, že jsem chtěl jednou svůj balkon využít trochu jinak než jindy. Protože nemáme vlastní zahradu a bydlíme v paneláku, tak jsem si chtěl na balkoně ugrilovat pár kousků masa. Ale soused byl proti.

Po pár minutách nastal problém

Vše jsem si připravil, roztopil jsem gril a začal s přípravou jídla. Vypadalo to na fajn víkendovou pohodu, na jejímž konci bude skvělý oběd. Po pár minutách se ale vše změnilo v noční můru. Ozval se totiž soused, který bydlí pod námi. Nejprve se postavil na svůj balkon a začal na mě křičet. Když mu tahle agrese k ničemu nebyla, přišel na nás dokonce zazvonit a došlo k poměrně ostré výměně názorů.

Mohlo by vás zajímat:  Ovládání vozu na dálku časem vytlačí funkci nezávislého topení

Nic neporušuji

Byl jsem přesvědčen, že svým grilováním na balkoně nic neporušuji. Všechno jsem zajistil tak, aby nehrozilo jakékoliv nebezpečí. Aby nemohl vzniknout požár nebo aby nedošlo ke znečištění domu či balkonů pod námi, tedy ani balkonu mého souseda. Po této výměně názorů odešel, ale za chvíli se vrátil.

Zdroj obrázku: Freepik

Zavolám policii!

Před obličejem mi mával několika vytištěnými papíry, přičemž se mělo jednat o výňatek zákonů, stejně jako mělo jít o stanovy našeho SVJ. V tu chvíli se cítil jako na koni, protože začal vyhrožovat tím, že zavolá policii. A to proto, že ho naše grilování obtěžuje. A to především kouřem, hlukem a také pachem, což zmiňuje konkrétně i legislativa.

Mohlo by vás zajímat:  Posekaná tráva najde na zahradě využití jako hnojivo, mulč nebo přídavek kompostu

Poprvé a naposledy

K zavolání policie nakonec nedošlo, vše jsem ukončil. Jídlo jsme sice dodělali, ale už teď víme, že to bylo poprvé a naposled, co jsme si chtěli takto zpestřit sobotní oběd. Příště nic podobného plánovat nebudeme, protože rozhodně nechci, aby nám na dveře kromě nerudného souseda zvonila také policie. Bohužel soused je starý důchodce, a že by někdy na víkend odjel a my mohli znovu grilovat, je nereálné.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Ivoše D.