Postupujte při odstraňování námrazy z auta správně a vyvarujte se častých chyb

Zima přináší své kouzlo v podobě prvního sněhu, sváteční atmosféry a klidných večerů u krbu. Avšak s nízkými teplotami přichází i námraza, která může pokrýt vaše auto a ztížit vám ráno cestu do práce. Mnoho z nás se snaží rychle a efektivně odstranit námrazu, ale často děláme chyby, které mohou poškodit naše auto. V následujícím článku se dozvíte, co byste nikdy neměli dělat při odstraňování námrazy z vozu.

Chyby, kterých se vyvarovat:

  1. Horká voda: Jedním z nejčastějších mýtů je použití horké vody k rozmrazení skla. Ačkoliv se to může zdát jako rychlé řešení, prudký teplotní šok může způsobit prasknutí skla.
  2. Mechanické nástroje: Nikdy nepoužívejte nože, šroubováky nebo jiné ostré nástroje k odstranění ledu z oken. Mohou poškodit povrch skla nebo lak auta.
  3. Zapnuté topení: Nespěchejte s zapnutím topení na maximální výkon hned po nastartování vozu. Motor a chladicí systém potřebují čas k ohřátí, a pokud budete tlačit na topení příliš brzy, můžete poškodit systém.
  4. Používání rukou: I když může být lákavé rychle odstranit námrazu pomocí rukou, může to být nejen neefektivní, ale také můžete zranit svou kůži na ostrém ledu.
  5. Zapomínání na stěrače: Pokud jsou stěrače přimrzlé k čelnímu sklu, může jejich použití způsobit poškození gumových částí. Vždy je nejprve odlomte od skla.
  6. Neefektivní rozmrazovací spreje: Pokud se rozhodnete použít rozmrazovací sprej, vyberte si kvalitní produkt. Levné spreje mohou obsahovat chemikálie, které mohou poškodit lak nebo gumové části vozu.
Mohlo by vás zajímat:  Parkování mezi dvě čáry dělá řadě řidičů problémy. Pomoci jim může asistent v autě
frozen-windshield-wiper-concept-dangerous-driving-during-winter-season
Zdroj obrázku: Freepik

Doporučené metody odstraňování námrazy:

  1. Kvalitní škrabka: Investujte do kvalitní škrabky pro auto. Vyberte si model s měkkými, ale odolnými hranami, který nebude poškozovat sklo.
  2. Předehřev vozu: Pokud máte možnost, zapněte topení vozu pár minut před odjezdem, abyste urychlili tání námrazy.
  3. Rozmrazovací sprej: Jak již bylo zmíněno, vyberte si kvalitní rozmrazovací sprej a aplikujte jej dle návodu.
  4. Kryty na sklo: Pokud víte, že se během noci očekává námraza, použijte speciální kryty na čelní sklo. Ušetří vám to čas ráno.
Mohlo by vás zajímat:  Tlačítko vnitřní cirkulace vzduchu zefektivní funkci klimatizace v autě

Závěr:

Odstraňování námrazy z vašeho auta může být někdy frustrující, ale je důležité postupovat s ohledem na bezpečnost a péči o vaše vozidlo. Vyvarováním se výše uvedených chyb zajistíte, že vaše auto zůstane v dobrém stavu i během chladných zimních měsíců.

Zdroj: https://auto.hindustantimes.com/how-to/how-to-defog-the-car-windshield-follow-these-steps-41669017894218.html