Knihy, které si přečíst v září

Září je měsíc, kdy se pomalu loučíme s létem, začíná škola a chladnější počasí nás nutí zůstat doma. Jak lépe si tento čas zpříjemnit než s fascinující knihou plnou napětí, dobrodružství a emocí? Ať už máte zájem o podrobné biografie významných osobností, historické romány, nebo náhledy do komplexních vztahů v moderní době, určitě najdete to, co vás vtáhne do světa literatury. V tomto článku vám představíme několik knih, které by vám mohly udělat podzimní večery o něco zajímavějšími.

Elon Musk – Walter Isaacson

Autor bestsellerů o Stevu Jobsovi a Albertu Einsteinovi, Walter Isaacson, se tentokrát zaměřuje na osobnost Elona Muska. Tento nekonvenční miliardář stojí za takovými projekty jako Tesla, SpaceX a nově také za platformou X, která v minulosti nesla jméno Twitter. V této biografii nás Isaacson vede za oponu života člověka, který se nebojí překračovat hranice, i když to pro něj nemusí být vždy výhodné.

Mohlo by vás zajímat:  Správná strava po tréninku pomůže zregenerovat svaly. Chybět v ní nesmí tři základní složky
Zdroj obrázku: Freepik

The Fraud – Zadie Smithová

V historickém díle „The Fraud“ nás Zadie Smithová vezme do Londýna 19. století. Příběh se věnuje reálné události, kdy muž byl souzen za to, že se vydával za ztraceného šlechtice z mořského neštěstí. Navzdory jeho zjevnému podvodu získal neočekávaně velké množství stoupenců, kteří ho uznávali jako hrdinu obyčejných lidí. V srdci románu je neobvyklý vztah mezi jedním z jeho oddaných fanoušků, jamajským uprchlíkem z otroctví, a skotskou hospodyní, kterou celý soudní proces hluboce fascinuje.

Mohlo by vás zajímat:  Ticho skutečně léčí. Pouze při něm si mozek opravdu oddychne a dokáže pracovat efektivně

Wellness – Nathan Hill

Je to již šest let, co Nathan Hill vydal svůj kultovní román „The Nix“. Proto je pochopitelné, že s napětím očekáváme jeho novinku s názvem „Wellness“. Toto dílo nás zavede od divoké umělecké atmosféry 90. let k současným předměstským kulisám. Sledujeme příběh Jacka a Elizabeth, jak se snaží porozumět jeden druhému v procesu stárnutí. Hillův svět je plný skupin zaměřených na uvědomění, které vypadají jako kulty, rozvrácených rodin a neřesti a všechno to je situováno do prostředí Chicaga. V tomto díle Hill znovu prokazuje svou schopnost kombinovat humor a hloubku.

Zdroj: https://www.shondaland.com/inspire/books/g44880459/the-best-books-for-september-2023/