Oblíbené aktivity, pro které je v září nejlepší čas

Podzim už pomalu klepe na dveře a období koupání a dalších letních radovánek končí. S nastupujícím podzimem aktivity nekončí. Mezi oblíbené mužské aktivity patří zejména:

  • rybaření,
  • lov,
  • houbaření.

Nezapomeňte na to, že každá aktivita má svá pravidla. Ne vždy můžete jen tak vzít náčiní a vyrazit do přírody.

Rybaření v září

Září je měsíc, který slibuje vzrušující zážitky pro rybáře. Nástup podzimu je vždy ve znamení velkých přesunů ryb do nových míst. Jak nejlépe využít toto období pro rybaření? Nástup podzimu je doprovázen změnami teplot, což má za výsledek přesun ryb z mělkých vod do hlubších. Září bývá ve znamení jasnějších dnů, což garantuje lepší viditelnost. Určitě byste neměli rybařit pouze na jednom místě, ale hledejte lokality s různou hloubkou. Pro co nejlepší výsledky se doporučuje lovit dlouhým náhozem nebo z lodi. Oblíbenými úlovky v tomto období jsou štiky, okouni, plotice, kapři nebo cejni. Ryby bývají nejvíce aktivní, když chladné dny vystřídají teplejší.

Mohlo by vás zajímat:  Po narození potomka dochází v mužském těle k velkým změnám. Mozek otců se smršťuje
man-fishing-river
Zdroj obrázku: Freepik

Myslivost

Myslivost je jedním z typických mužských hobby. Začátek září je věnován především lovu holé zvěře srnčí. Čas na odlov této zvěře máte do konce září. Září je také období lovu drobné zvěře, hlavně bažantů. Září je zároveň čas, kdy bychom se měli starat o zvěř. V praxi to znamená její krmení, aby si mohla zvěř vytvořit tukové zásoby před nadcházející zimou.

Houbaření

A co patří mezi nejoblíbenější? Houbaření! Houbám obecně prospívá vlhko a teplo, ale žádné extrémy. Nejvhodnějšími jsou mírné a dlouhodobé deště s teplotou v rozmezí 10–25 °C. Nejlepší období pro sběr hub nastává od července do září, záleží ale také hlavně na počasí. Hřibům a bedlám obecně škodí extrémní vedra a sucha, přerušovaná krátkými bouřkami. Sezóna končí s prvními chladnými podzimními nocemi. Deset dní po intenzivním dešti je doslova magnetem pro růst hub.

Zdroj: https://www.twinkl.cz/blog/top-outdoor-things-to-do-in-september