Tajné vlastnosti automobilového klíčku. Objevte netradiční funkce vašeho vozu

Automobilový klíček patří k vozům odnepaměti. Postupně se jeho funkce zdokonalují ve snaze přinést řidičům co možná největší možný komfort a pohodlí. Ne všichni jsou ale na tento vývoj připravení a ne každý ví, co jeho klíček k vozu umí. Pojďme si to ukázat.

Musíte ho vyndávat?

Doba, kdy se auto muselo odemykat klasicky ručně, je dávno pryč. Toto nahradilo dálkové centrální zamykání. Doba ale ještě o kousek pokročila. Automobilky dnes nabízejí i možnost takzvaného bezklíčového vstupu. Pokud při příchodu k vozu stále mačkáte tlačítko odemykání a při odchodu zamykání, zkuste to bez nich. Možná se vám auto samo odemkne nebo zamkne. Jen proto, že máte klíček v blízkosti.

Stále to jde manuálně

Máte v ruce jenom kus plastu s tlačítky a marně hledáte onen klasický klíč? Nemějte obavy, že by tam nebyl. Ve většině klíčků je stále ukrytý. Jenom není jednoduché se k němu dostat. V manuálu k vozu byste měli mít návod, co zmáčknout, povolit a odjistit, abyste klasický klíček vyndali. Ten přijde vhod při vybité autobaterii nebo poruše dálkového ovládání. Díky němu si otevřete postaru, mechanicky.

Mohlo by vás zajímat:  Zapnutá klimatizace v autě během stání může odporovat zákonu
Zdroj obrázku: Freepik

Otevřete a zavřete okénka

Tato funkce nemusí být dostupná u každého vozu. Ale tam, kde je k dispozici, vám ušetří mnoho starostí. V létě se hodí si na dálku stáhnout okénka a auto před příchodem trochu vyvětrat. Stejně tak se hodí, když na dálku můžete zapomenutá stažená okénka zase vysunout nahoru. A jak? Stačí, když dlouze podržíte tlačítko pro odemykání vozu na dálkovém ovladači.

Zamkněte otevřené auto

Máte v zavazadelníku mnoho věcí, které potřebujete vzít najednou? A víte, že budete mít plné ruce, a tedy nezvládnete auto zamknout? Žádný problém. Řada vozů umožní zamknout auto s otevřeným víkem zavazadelníku. V tu chvíli stiskněte tlačítko zamčení na dálkovém ovladači. Poté vše vyndejte, zavřete dveře a vůz bude komplet uzamčený.

Odemkněte zavazadelník

Jdete ke kufru svého auta a potřebujte z něj něco vyndat? Není kvůli tomu nutné odemykat celé auto, stačí zavazadelník. A to podržením příslušného tlačítka s danou ikonou. U nejmodernějších aut lze tímto tlačítkem dveře nejenom odemknout, ale i rovnou otevřít.

Zdroj: https://www.rd.com/list/car-key-fob-secret-uses/