Jednoduché kroky, jak pečovat o pleť v podzimních měsících

Během zimy je důležité věnovat zvýšenou pozornost péči o pleť, protože je vystavena nepříznivým vlivům chladu, větru, suchého vzduchu… Pokud ji chcete mít zdravou, hebkou a svěží i v chladných měsících, nezapomínejte na tyto rady.

Pravidelné čištění, hydratace a peeling

Používejte čisticí pěnu nebo gel. Odstraní nečistoty, přebytečný maz a odumřelé buňky z pleti. Pleť čistěte ráno a večer. Vyberte si čisticí přípravek podle typu pleti, například pro suchou pleť se hodí čisticí pěna s hydratačními složkami, pro mastnou pleť se hodí čisticí gel s antibakteriálními složkami.

Mohlo by vás zajímat:  Unikátní složení čedičové mouky ocení všechny rostliny v zahradě. Posílí je a ochrání před škůdci

Používejte hydratační krém nebo olej, který dodá pleti vlhkost, výživu a ochranu. Hydratujte pleť ráno a večer po čištění, abyste ji udrželi pružnou a zamezili jejímu vysušování a podráždění.

Peelujte pleť jednou týdně po čištění. Pročistí se, zjemní a zvýší se její schopnost vstřebávat hydrataci. Vyberte si enzymatický peeling – peeling s hydratačními složkami pro suchou, peeling s čisticími složkami pro pleť mastnou.

half-naked-man-standing-near-mirror-applying-shaving-foam-his-face
Zdroj obrázku: Freepik

Chraňte pleť před sluncem

Používejte opalovací krém s UV filtrem, který ji ochrání před škodlivým slunečním zářením. Před sluncem ji chraňte i v zimě, protože i když je slunce schované za mraky, stále proniká cca 80 % UV záření. Ideální je opalovací krém s minimálním faktorem SPF 15 a aplikovat každé ráno po hydrataci, abyste zabránili předčasnému stárnutí pleti a tvorbě pigmentových skvrn.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější problémy spojené s iPadem a jak je řešit

Péče po holení

Použijte balzám, který zklidní a regeneruje pleť po oholení. Balzám po holení zmírní zarudnutí, podráždění a zarostlé chloupky, které mohou být způsobeny holením. Balzám použijte každé ráno po oholení, abyste dodali pleti komfort a svěžest. Tyto a další produkty na péči o pleť pro muže najdete jak v kamenných obchodech, tak i na internetu. Nebojte se pečovat o svou pleť i v zimě, protože zdravá a hezká pleť je nejen otázkou žen, ale i mužů. Péče o pleť pro muže je jednoduchá a rychlá, stačí dodržovat pár základních kroků a výsledky se dostaví.

Zdroj: https://www.tiege.com/blogs/news/fall-skin-care-tips-for-men