Alobal usnadní běžné domácí práce a ušetří čas

Pokud se chystáte zabalit jídlo na cestu nebo ho uschovat do lednice, pravděpodobně sáhnete po osvědčeném pomocníkovi – hliníkové fólii. Alobal je známý svými skvělými vlastnostmi a může být využit na mnoho způsobů. Dnes se společně podíváme na několik netradičních způsobů, jak využít alobal, který máte jistě po ruce doma. Některá z těchto využití vás možná překvapí, přestože mohou výrazně zjednodušit váš každodenní život. Díky alobalu můžou být váš šatník i kuchyňské potřeby krásně čisté. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Mohlo by vás zajímat:  Zvuk z příliš tichého telefonu zesílí sklenice

Využití alobalu při sušení a žehlení prádla

Alobal může být užitečným pomocníkem při sušení prádla v sušičce. Stačí vytvořit tři malé kuličky z alobalu a vložit je do bubnu spolu s prádlem. Nastavte program sušení a alobal dokáže vázat elektrické náboje, které způsobují statický náboj na oblečení. Jakmile bude prádlo usušené, jednoduše ho složte a nebude elektrizovat. Pokud nemáte sušičku, můžete podobný trik vyzkoušet i při klasickém žehlení. Stačí zakrýt žehlicí prkno hliníkovou fólií a na ni položit látkový potah. Alobal bude odrážet teplo zpět do oblečení, čímž usnadní proces žehlení a zkrátí jeho trvání. Vaše oděvy budou po vyžehlení nádherně hladké, a vy tak ušetříte čas strávený u žehlicího prkna.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se vybavit na cvičení? Hlavně pohodlně a funkčně!
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění spálených hrnců a nádobí

Pokud se vám někdy stane, že připálíte hrnec nebo pánev, můžete jednoduše využít alobal. Stačí vytvořit malou kuličku z alobalu a s její pomocí vyčistit spálená místa. Přidejte také prostředek na nádobí, který usnadní odstranění nečistot. Nakonec hrnec nebo pánev umyjte jako obvykle a uvidíte, že se bude lesknout čistotou. Hliníkovou fólii můžete také vložit do myčky nádobí. Stačí vložit kuličku o velikosti pingpongového míčku do myčky spolu se špinavým nádobím. Díky chemické reakci budou příbory dokonale čisté, bez nevzhledných skvrn od vody a tablet do myčky. Navíc talíře a sklenice budou po vyjmutí z myčky vypadat mnohem lépe.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25971/new-uses-aluminum-foil/