Zářivě bílý úsměv i bez návštěvy zubaře: stačí využít dvě obyčejné suroviny z kuchyně

Chcete mít krásný úsměv, který vidíte denně v reklamách, ale nemáte peníze na zubaře, který by vám zuby vybělil? Můžete si pomoci sami doma. Efekt sice nebude tak znatelný, jako kdybyste si zašli k odborníkovi, rozhodně to ale stojí za zkoušku. Bělicí směs si doma snadno připravíte.

Bílé zuby jako perličky jsou tabu

Jestli chcete mít přirozeně bílé zuby, rozhodně nebudete vypadat jako slavní herci nebo herečky, které se blyštivými úsměvy chlubí. Přirozený odstín zubů je přesto lehce do žluta. Bílé zuby jsou tak vytvořené uměle a na některých lidech působí opravdu nepřirozeným dojmem. Jak si ale pomoci k bělejším zubům v pohodlí domova?

Nebudete potřebovat žádnou luxusní a drahou zubní pastu. Směs si připravíte doma ze surovin, které najdete v kuchyni. Stačit budou přitom jen dvě. V malé skleničce smíchejte lžičku prášku kurkumy a lžíci kokosového oleje (nejlepší bude panenský). Důkladně zamíchejte a směsí si potírejte zuby. Bělicí efekt bude viditelný hned po prvním čištění. Tuto směs můžete používat denně, nemusíte se bát, že byste si poškodili zubní sklovinu.

Mohlo by vás zajímat:  Slupky z jablek je chyba vyhodit. Snadno z nich vznikne oblíbený jablečný ocet
Zdroj obrázku: Freepik

Směs odstraní i plak od kávy nebo jiných potravin

Tato směs nejen vybělí zuby, ale odstraní z nich také plak po kávě nebo čaji. Žloutnutí zubů způsobuje především konzumace kávy nebo alkoholu, na vině jsou také cigarety nebo nevhodné potraviny, které jíte. Směs z kokosového oleje a kurkumy dokáže také vyčistit ústní dutinu, obě ingredience působí proti bakteriím.

Jestli nevěříte domácímu bělení, budete si muset ušetřit peníze a počkat si na termín u zubaře. Ti znají metody a mají přístroje, kterými dokážou zuby vybělit tak dokonale, že budete odcházet jak nový člověk. Důležité ale je vypadat přirozeně, proto nepodléhejte módním trendům a raději vsaďte na přirozenost. Krásný úsměv je ale jednou z prvních věcí, kterých si na ostatních lidech všímáme.

Zdroj: https://balnarringdentist.com.au/teeth-whitening-build-your-confidence-one-smile-at-a-time/