Jak se zbavit rozlitého vosku z náhrobku?

Blíží se svátek všech svatý. Hřbitovy budou praskat ve švech, všichni se budou snažit upravit hroby svým blízkých zemřelých, aby uctili jejich památku. Každý rok se děje stále stejný problém. Jak se zbavit rozlitého vosku na náhrobku? Není to nic těžkého, jen musíte vědět, jak na to. Představíme několik způsobů, které mohou velmi pomoci.

Připravte si horkou vodu a mycí prostředek

Existuje několik technik, které jsou osvědčené, a zároveň nepoškodí hrob ani pomníčky. Vosk, který se na náhrobek vylije, rychle zatuhne a poté je problém ho odstranit tak, aby po něm nezůstaly žádné stopy. Nejlepším způsobem je polít ho horkou vodou, aby se roztavil pod vlivem vysoké teploty. Teprve poté na jeho odstranění vezměte vlhký hadřík a náhrobek očistěte.

Pomoci si můžete také saponátem na nádobí. Jestli nemáte po ruce horkou vodu, může snadno pomoci v odstranění rozlitého a tvrdého vosku na hrobě. Náhrobek nejdříve očistěte vlhkým hadříkem, počkejte, až se vsáknou nečistoty a poté dejte saponát na hrob, ale dejte pozor, abyste ho nepoškodili. Povrch jemně vyčistěte, abyste se vyhnuli škrábancům. Vosk by měl snadno pustit.

Mohlo by vás zajímat:  Tofu ocení nejen vegani. Ochutit lze pokaždé jinak a zdraví prospěje v mnoha ohledech

Ve většině případů pomůže voda s octem nebo šťáva z citronu

Pokud nevíte, čím vosk odstranit, můžete si pomoci domácími přípravky, které jsou většinou nejúčinnější. V takovém případě stačí použít obyčejný ocet s vodou. Připravte si roztok, který vyrobíte ze tří lžiček octa a litru vody. Hadřík namočte do směsi a jemně otírejte kámen. Dobře bude fungovat také citronová šťáva.

Citron má skvělé vlastnosti. Nejenže dezinfikuje, ale také pomůže odstranit odolné skvrny, například ty od rozlitého vosku. Umí odstranit i vosk samotný a osvěží barvu kamene. Stačí vymačkat jeden celý citron a smíchat ho s trochou vody. Roztok je takto připravený k čištění a pomůže vám dát dohromady celý hrob. Jednou za rok si zaslouží mít pochovaní lidé čisté místo k poslednímu odpočinku.

Zdroj: https://surphaces.com/kb/article/removing-candle-wax-stain-on-natural-stone.html