Vinylová podlaha je praktická a nadčasová. Díky správné péči vydrží roky jako nová

Vinylové podlahy ještě před několika lety byly snad ve všech domácnostech. Do bytu nebo domu si je vybralo velmi mnoho lidí, kteří se pak museli naučit, jak o takovou podlahu pečovat. I dnes jsou vinylové podlahy velmi oblíbené, protože mají originální vzhled, nejsou drahé a jsou téměř nesmrtelné.

Jak a čím čistit takovou podlahu?

Mnoho lidí netuší, jak se o takovou podlahu starat. Pokud se pro vinylovou podlahu rozhodnete, budete muset vědět, jak se o ni starat. Není na tom nic složitého. Základem budou kvalitní čističe, ale pokud neradi používáte chemické prostředky, v krajním případě poslouží také voda. Díky tomu vám podlaha bude sloužit dlouhé roky. Vinylová podlaha je velmi jednoduchá na údržbu.

Dávejte si na podlahu pozor, protože se v ní snadno objeví například důlky po stěhování nábytku nebo se snadno udělá díra, pokud vám na zem upadne například těžký mobilní telefon. Vinylovou podlahu pravidelně ošetřujte nejen vytíráním, ale dodejte jí také lesk a výživu. Na vinylovou podlahu nedávejte žádný těžký nábytek, po kterém by mohly zůstat promáčkliny.

Mohlo by vás zajímat:  Vysoké ceny energií děsí většinu domácností. Ušetřit na elektřině, vodě i topení pomohou jednoduché kroky
Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelně podlahu zametejte a vytírejte

Stačí podlahu jen pravidelně zametat a vytírat a bude zářit čistotou. Jako prostředek ale můžete použít suroviny, které najdete v kuchyni. Zkuste jablečný ocet smíchaný s vodou. Odstraní nečistoty a usazeniny a podlaha se bude lesknout. Pokud budete mít podlahu hodně špinavou, můžete do směsi ještě přidat mycí prostředek, čímž zajistíte důkladné vyčištění.

Na odstranění škrábanců můžete použít například jojobový olej, který je zakryje a odstraní. Skvrny, které nejdou vytřít mopem, můžete vyčistit pomocí jedlé sody a vody. Na vinylové podlahy používejte měkký hadřík, na těžko odstranitelné skvrny pak měkký kartáč a jedlou sodu. Na skvrny od rtěnky nebo řasenky použijte vodku a bavlněný hadřík.

Zdroj: https://www.grove.co/blog/clean-vinyl-plank-flooring