Víte, na co všechno se dá použít mikrovlnná trouba?

Mikrovlnná trouba je zařízení, které je součástí snad každé domácnosti. Jen málokdo si v ní alespoň jednou neohřál jídlo, které mu zbylo z předchozího dne, nebo nerozmrazil maso. Mikrovlnná trouba je ale vhodná ještě na další věci, o kterých jste možná ani nevěděli. Budete překvapeni, jakými způsoby se dá ještě využít.

Doma ji máme skoro všichni, ale nevyužíváme ji naplno

Mikrovlnná trouba slouží hlavně k ohřevu pokrmů, jejich rozmražení, ale občas si v ní někdo také něco malého uvaří. Pomůže ale v situacích, kdy potřebujete pomoct s některými potravinami. Existuje mnoho triků, na které se dá mikrovlnka použít. Určitě jste zažili situaci, kdy jste potřebovali oloupat rajče, ale nešlo vám to. V takovém případě pomůže právě tohle zařízení.

Zeleninu nakrojte, dejte na minutu do malé misky a zapněte mikrovlnu. Slupka z rajčat se rychle odloupne a bude snadné ji odstranit. Jestli máte rádi čerstvé rohlíky, ale máte doma jen několik staré, nemusíte zoufat. I tady mikrovlnná trouba pomůže. Dejte rohlíky nebo chleba do trouby a můžete si je užít, jako by byly čerstvé. Tento trik ale nepoužívejte příliš často, opravdu je lepší si pro rohlíky ráno zaskočit.

Koření ztratilo svou vůni? V mikrovlnce můžete usušit také bylinky

Jestli máte doma koření, které delší dobu nebylo použité, může se stát, že ztratí svou vůni, i když je v dobře uzavřené nádobě. V tomto případě ho dejte do mikrovlnky, zapněte ji na několik sekund a uvidíte, že znovu bude výrazně vonět. Pomoci může také s bylinkami, konkrétně s jejich sušením.

Bylinky stačí dát na půl minuty do mikrovlnky, vyjmout, obrátit a znovu opakovat. Pokud máte doma citrony nebo limetky, které máte v lednici, může být pak složitější z nich vymačkat šťávu, protože jsou tvrdé. Pomocník jménem mikrovlnka si s tímto problémem poradí. Citron dejte dovnitř a zapněte na půl minuty. Šťáva pak půjde snadno vymačkat.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/20-uses-for-microwave-that-will-surprise-you-for-sure.html