Čistíte si při čištění zubů také jazyk? Poradíme, co ho vyčistí nejlépe

Ústní hygiena je spojená především s čištěním zubů, ale nejen zuby bychom měli udržovat v čistotě. Součástí našich úst je také jazyk, na který ale mnoho lidí zapomíná. Vyčistit ho přitom můžete jednoduchými metodami, které zahrnují kromě jiného také jedlou sodu. Pokud si nebudete čistit jazyk, mohou se objevit zárodky, které způsobí zápach z úst.

Na jazyk si můžete koupit prostředky z lékárny nebo použít jedlou sodu

Jedlá soda je nejen výborným pomocníkem v kuchyni, ale poslouží také jako čistič jazyka. Kromě toho pečuje o zubní sklovinu, takže se hodí nejen na jazyk. Když použijete jedlou sodu, neutralizujete si zápach v ústech a získáte tak svěží dech. Na vyčištění jazyka jedlou sodu nebudete potřebovat nic jiného než sodu a štětec, kterým si budete sodu nanášet na jazyk.

Mezi nejjednodušší způsob čištění jazyka patří namočení kartáčku vodou a poté ho namočit do jedlé sody. Čištění jazyka je otázka několika vteřin, stačí pomalé krouživé pohyby po jazyku po dobu dvaceti sekund. Nakonec ústa dobře vypláchněte vodou, abyste odstranili zbytky sody. Postup můžete opakovat ráno i večer.

Mohlo by vás zajímat:  Při onemocnění štítné žlázy je změna jídelníčku klíčová. Předejde nadměrnému tloustnutí i nebezpečnému hubnutí

Vyrobit si můžete i domácí zubní pastu

Věděli jste, že pro zubní pastu už nemusíte chodit do obchodu? Poslouží vám stejně dobře domácí pasta, kterou si snadno vyrobíte. Budete na ní potřebovat jedlou sodu a kousek limetky, ze které vymačkáte šťávu. Smíchejte ingredience dohromady a získáte pastu, kterou můžete používat denně.

Můžete použít sodu a vodu také jako ústní vodu. Odstraníte bakterie z úst a také budou hygienicky čistá. V litru vody stačí rozpustit lžičku soli a lžičku jedlé sody. Podle potřeby můžete přidat i mentolový olejíček. Takto připravenou směs můžete skladovat v lahvi i několik dní. Nezapomeňte před každým použitím lahev protřepat. Už nebudete muset utrácet za drahé prostředky na ústní hygienu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-clean-your-tongue