Starý nábytek se může proměnit ve výstavní kousek. Jednoduché metody mu vdechnou nový život

Jestli máte doma starý nábytek, můžete mu vdechnout nový život. Pokud je vám líto vyhodit nábytek po babičce, který by ale potřeboval obnovit, můžete to udělat velmi snadno pomocí jednoduchých triků. Změny v interiéru jsou vítané, a proto si můžete i vy doma vyrobit „nový“ nábytek, a přitom ušetřit.

Zvažte, jestli je nutné se starého nábytku zbavovat

Někteří odborníci doporučují dvakrát se zamyslet nad tím, jestli chcete opravdu nábytek prodat nebo ho hodit na skládku. Mnoho kousků se totiž dá renovovat a bude se hodit i do moderního bytu. Stačí jen trochu přemýšlet a vymyslet, jak dát nábytku nový kabát, který mu bude slušet. Vybrat si dnes můžete mezi několika variantami, jak nábytek vylepšit.

Mohlo by vás zajímat:  Orosená okna mohou mít více důvodů. Během zimy se jedná o častý problém

Můžete ho předat odborníkovi, který ho může obrousit nebo mu dodat leskl pomocí speciálních přípravků. Oblíbené jsou varianty, kdy starší nábytek polepíte například samolepicími tapetami. Odborníky najdete v každém větším městě a dokážou poradit i s nábytkem, který se vám jeví jako stoletý, ale nakonec může vypadat velmi dobře.

Zdroj obrázku: Freepik

Nábytek můžete snadno zbavit ošklivého vzhledu

Jestli nevíte, jak starý nábytek oživit, můžete se poradit na různých diskuzích. Dnes už na internetu najdete spoustu tipů, můžete si i po domácku vyrobit různá zařízení, použít se dají také suroviny, které máte doma. Důležité je vědět, z jakého dřeva je daný nábytek vyrobený. U některých kousků ani nebudete věřit, že někdy byly staré a oprýskané, protože z nich mistři udělají dílo, které se pak může prodat i za mnohonásobně více peněz.

Mohlo by vás zajímat:  Změna barvy obývací pokoj promění a dodá mu úplně nový rozměr

Pokud je nábytek lakovaný, musíte starý lak odstranit. Buď ho můžete obrousit, nebo opálit. Obroušení se hodí na nábytek, který je hladký a má jednoduchý tvar. Pomoci si můžete například bruskou nebo brusným papírem. Na silnější vrstvu laku si vezměte opalovací pistoli. Půjde s ní lépe odstranit lak z různých ornamentů.

Zdroj: https://www.realhomes.com/advice/how-to-restore-old-wooden-furniture