Úklid nemusí být dřina. Stačí si práci rozdělit a těšit se na výsledek

Úklid pokoje není pro většinu lidí nejpříjemnější aktivitou na světě. Udělat se to ale musí. Každý z nás chce žít v uspořádaném a čistém domově, do kterého mohou kdykoli přijít hosté. Dnes se podíváme na snadné tipy a triky, díky kterým to stihnete rychle, a vše přitom bude vypadat naprosto dokonale. Uvidíte, že se nemusíte vždy nadřít, a přitom bude váš domov vypadat krásně a čistě.

Motivace a plány

Možná to zní podivně, ale i k úklidu se můžete motivovat. Pusťte si svou oblíbenou hudbu nebo si vytvořte odměnu za čas, který strávíte úklidem svého domova. Motivovat vás ale může i samotný výsledek, protože roztříděné oblečení v šatníku nebo uklizená kuchyně mohou být skvělou vizí. V čistém a organizovaném domově se budete cítit skvěle a stejně se bude cítit i vaše rodina a přátelé.

Plánování je v dnešní době důležité, a to i mimo zaměstnání. Určete si, kdy budete dělat jednotlivé úkony. Nemusíte vše dělat v jeden den, pokud je to pro vás příliš náročné nebo demotivující. Rozdělte si úklid na etapy. Rozvrhnout si ho můžete na jednotlivé dny, anebo si jen poskládat činnosti po sobě, aby na sebe prakticky navazovaly a nemuseli jste nikdy přemýšlet, do čeho se pustit dál. Můžete si například určit jeden den v týdnu, kdy budete žehlit, a další den, kdy budete převlékat postel, atd. Díky tomu budete mít vždy vše hotovo bez zbytečného stresu.

Mohlo by vás zajímat:  Houba na mytí skrývá nepříjemné překvapení. Stačí si přičichnout a víme, co v ní je
Zdroj obrázku: Freepik

Minimalismus a detaily

Čím víc drobností (suvenýrů, dekorací apod.) máte doma, tím víc toho musíte uklízet. Minimalistické interiéry vůbec nepůsobí prázdně, ale jsou velmi praktické a elegantní. Jejich velkou výhodou je také fakt, že se velmi snadno udržují v čistotě. Pokud můžete, vyřaďte vše, co nepotřebujete a co vám komplikuje údržbu prostoru.

Místnost bude působit čistě, když se vždy postaráte o pár detailů. Stačí, když vždy pořádně vyvětráte, abyste se zbavili nepříjemného pachu. Použít můžete i osvěžovač vzduchu nebo vonnou svíčku. Roztáhněte také závěsy nebo žaluzie a pusťte dovnitř co nejvíce světla, které dodá pokoji klidnou a pohodovou atmosféru. Navíc bude prostor působit větším a čistějším dojmem.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/home-improvement/household-hints-tips/cleaning-organizing/how-to-clean-your-room-in-a-fast-and-fun-way1.htm