Houba na mytí skrývá nepříjemné překvapení. Stačí si přičichnout a víme, co v ní je

Jakmile se po dlouhém dni dostaneme do sprchy, všichni chceme být čistí. Houba na mytí je skvělým prostředkem, díky kterému si nejen dokonale umyjeme pokožku, ale také si užijeme relax. Napadlo vás ovšem někdy, jak čistá je vlastně houba, kterou denně používáte k mytí? Možná je mnohem špinavější, než si dokážete představit. Podívejme se, jak ji správně vyčistit, aby vám mohla dlouho a dobře sloužit.

Houba na mytí je špinavější, než si myslíte

Houba na mytí těla může být skvělým místem pro růst bakterií a patogenů, jako jsou stafylokoky, streptokoky a bakterie Stenotrophomonas maltophilia. Pokud se dostanou na vaši kůži, můžete se potýkat s nepříjemnými následky. Tyto bakterie způsobují akné, respirační infekce, zápal plic, záněty kloubů i kostí. To vše jen proto, že nemáte správně vyčištěnou houbu na mytí těla.

Mohlo by vás zajímat:  Tohoto návštěvníka nikdo na své zahradě vidět nechce. Vyhnat ho pryč ale není jednoduché
Zdroj obrázku: Freepik

Bakterie, které se na houbě množí, původem pocházejí z našeho vlastního těla. Houba patogeny z těla umyje, sama je jich pak však plná a dalším mytím si je vracíme zpátky na svou pokožku. Je nepravděpodobné, že tyto bakterie způsobí život ohrožující infekci, ale mohou ovlivnit zdraví nebo stav pokožky. Přítomnost velkého množství bakterií poznáte jednoduše podle vůně. Pokud cítíte nepříjemný zápach, měli byste ji dezinfikovat.

Na výběr máte dvě možnosti

Existují dvě věci, které můžete pro své zdraví udělat. Houbu můžete vyhodit a koupit novou, anebo ji vydezinfikovat. Chcete-li ušetřit peníze a nevytvářet zbytečně odpad, nejlepší způsob čištění houby je připravit si dezinfekční kapalinu. Potřebovat budete 12 sklenic vody, 1/4 šálku citronové šťávy a 1 šálek peroxidu vodíku. Všechny ingredience smíchejte dohromady. Ze směsi odměřte půl sklenice roztoku a smíchejte je se 4 šálky čisté vody. Do tohoto roztoku namočte houbu na 10 minut. Poté ji vyndejte a nechte důkladně vyschnout. Uvidíte, že bude nádherně čistá a opět voňavá.

Zdroj: https://www.howtocleanstuff.net/how-to-sanitize-a-bath-sponge/