Čištění zubů nestačí. Pro zdravou ústní dutinu zbavenou bakterií je třeba udělat mnohem víc

Při ústní hygieně mnoho lidí zapomíná na čištění jazyka. Jazyk a celá ústa jsou přitom semeništěm různých bakterií a dalších nečistot, které se snadno dostanou na místa nebo věci, na které pak saháme rukama. A tyto bakterie jsou navíc zodpovědné za to, že nám občas zapáchá z úst. Mohou se množit velmi rychle, a proto je nutné si kromě zubů pravidelně čistit také jazyk.

Pomocí jednoduché metody budete mít ústa zdravá

Nemusíte hned běžet do lékárny a koupit si prostředek, který vám slibuje, že budete mít bílé a zdravé nejen zuby, ale také celá ústa. Někdy postačí přípravek, který najdete doma a má natolik skvělé vlastnosti, že poslouží i na ústní hygienu. Mezi takové patří hlavně jedlá soda, která s jazykem dokáže zázraky.

Jedlá soda je sloučenina, která zabije bakterie v ústech. Pomáhá obnovit přirozené pH v ústech, a tím pádem osvěží dech a může ochránit zuby před tvorbou zubního kamene. Soda dokáže také vybělit zuby, takže ušetříte za drahé zubní pasty nebo návštěvy specializovaných klinik.

Zdroj obrázku: Freepik

Použití jedlé sody je velmi jednoduché

Až si budete čistit zuby, nezapomeňte věnovat několik cenných vteřin také svému jazyku. Je na to jednoduchá technika. Nejdříve si navlhčete kartáček, namočte ho do jedlé sody a jemně si jazyk kartáčujte. Postačí 20 vteřin a poté si jazyk procvičte. Začněte zepředu dozadu a poté opačným směrem. Důležité je vyčistit celý povrch jazyka, jinak je vám čištění k ničemu.

Až budete hotovi s jazykem, ústa si vypláchněte vodou. Udělejte to několikrát, protože v ústech a na jazyku může ještě zůstat soda, kterou rozhodně nechcete cítit celý den v puse. Po čištění jazyka možná budete pozorovat zvýšenou citlivost na některé chutě. Můžete si ale být jistí, že budete chráněni před infekcemi nebo jinými nemocemi. Navíc pokud si budete jazyk čistit pravidelně, zlepšíte si dýchání a celkově to bude mít velký prospěch pro vaše zdraví.

Zdroj: https://www.nia.nih.gov/health/taking-care-your-teeth-and-mouth