Barva hlasu prozradí, jaký bude muž ve vztahu. To můžou někteří využít ve svůj prospěch

Je možné vůbec na začátku vztahu předvídat, jaký bude mít muž vztah jen podle zabarvení jeho hlasu? Někteří vědci říkají, že je to možné. Autoři nové studie potvrdili, že zabarvení mužského hlasu může mnohé prozradit nejen o dané osobě, ale také jeho přístupu k ženám. Možná budete překvapeni, kolik romantiky se bude skrývat v člověku, do kterého byste to vůbec neřekli.

Muži, kteří mluví tlumeným hlasem, neumí komunikovat s příbuznými

Studie ukázala, že muži, kteří mají tlumený hlas, neumí komunikovat se svými příbuznými, a tím pádem budou mít problém také v komunikaci se svým potencionálním partnerem. Takoví muži se budou vyhýbat hlubšímu propojení se ženou a budou se bát vytvářet vztahy. V brzkých fázích nového vztahu tak můžete snadno poznat, jaký váš partner bude. A to jen díky jeho hlasu.

Mohlo by vás zajímat:  Najít správného partnera je někdy oříšek. Překážkou je nízké sebevědomí i nedostatek času

V prvních měsících vztahu nemusíte vidět chyby, které daný člověk má. Může se tak jevit jako ideální partner. Postupem času ale zjistíte, že partner je jiný, než jste očekávali. Zabarvení hlasu může být skvělým vodítkem, jak zjistit jeho povahu ještě dříve, než dojde k něčemu vážnějšímu. K takovému závěru došli vědci z Číny.

Zdroj obrázku: Freepik

Respondenti ukazovali zabarvení svého hlasu

Výsledky byly zveřejněny v odborném časopise. Experimentu se zúčastnilo 218 studentů, kteří byli požádáni o vyplnění dotazníků a také o ukázku svého hlasu. Odpovídalo se na spoustu otázek týkajících se jejich komunikace nebo jestli se umí „správně“ pohádat. Do mikrofonu se pak nahrávalo několik vět a ty pak vědci zkoumali právě ohledně výšky zabarvení jejich hlasu.

Mohlo by vás zajímat:  "Jo, podvedl jsem tě s jinou ženou, ale pro zlepšení našeho vztahu," vysvětlil jsem manželce po provalení nevěry

Muži, kteří mluvili polohlasně, nechtěli se svými partnerkami hlubší vztah a raději si drželi odstup. Méně se podíleli na rozvoji vztahu a měli větší problémy v komunikaci. Je to zapříčiněno korelací hlasu, která je dána testosteronem, resp. jeho hladinou. Takoví muži jsou pro ženy přitažlivější a ti, kteří mají vyšší hlas, mají vyšší smysl pro komunikační strategie, kterými mohou dosáhnout svého cíle.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3333751/It-s-not-said-s-WAY-said-Study-finds-tone-voice-reveals-successful-relationship-be.html, http://www.ecns.cn/news/cns-wire/2021-12-15/detail-ihattyiu7540729.shtml