Zbavit domov pavouků nemusí být těžké. Za vyzkoušení stojí přírodní metody, které překvapivě fungují

Pavouci možná přinášejí štěstí, ale jen pokud objevíte jednoho za dlouhou dobu. Pokud se u vás objevují ve větším množství a obtěžují vás svými pavučinami a hlavně přítomností, bude nejlepší se jich přirozeným způsobem co nejdříve zbavit. My vám poradíme, co na ně funguje a jak si preventivně ošetřit domácnost, aby se tam už nevyskytovali.

Pavouci nejsou nebezpeční, ale jejich přítomnost není příjemná

Ačkoliv se to nezdá, mnoho lidí má z pavouků strach, nebo je sice snesou, ale už se jich například nedotknou. Pro někoho tak může být velkým problémem se jich zbavit, pokud je nechtějí zabíjet. Jak se pavouků zbavit a jak se preventivně starat o domácnost, aby se v ní už neobjevili? Důležité je v tomto případě pravidelně uklízet.

Nenechávejte na kuchyňské lince žádné zbytky potravin, pravidelně utírejte prach, vysávejte a umývejte okna. Pavouci se do bytu dostanou velmi snadno i tou nejmenší mezerou ve zdi nebo okně. Pavouci jsou přitom doma velmi užiteční, protože se živí hmyzem. Pravidelně vynášejte odpadky a dbejte na to, aby v domácnosti bylo čisto a útulno.

Mohlo by vás zajímat:  Jak si napsat životopis, aby vám vzali na prvním pohovoru?
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se jich zbavit přírodní cestou?

Pavouci se velmi často před lidmi schovávají. Existují přírodní metody, kterými se jich zbavíte, ale bude to chtít trpělivost. Můžete použít například mátový, eukalyptový nebo citrusový olej. Oleje ale ještě nařeďte vodou a nalijte do rozprašovače. Takto připravené můžete nastříkat na místa, kde pavouky obvykle vidíte. V domácnosti můžete vysadit také mátu, která pavoukům vůbec nevoní, stejně jak ocet.

Vyzkoušet můžete také kaštany a žaludy, které namelte dohromady a rozprostřete do všech koutů v bytě nebo domě. Obsahují totiž sloučeniny, které pavoukům nejsou příjemné, a rádi se odstěhují na jiná místa. Dobré je si domů pořídit kočku, která se hodí nejen na lovení myší, ale pochutná si také na pavoucích.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/