Díky správnému čištění se brýle nepoškodí a budou stále v perfektním stavu

Brýle jsou od svého počátku skvělým vynálezem. Díky nim může vidět ostře nespočet lidí, kteří trpí vadou krátkozrakosti nebo dalekozrakosti. Stejně jako každá jiná věc tak i brýle vyžadují údržbu. A to zde platí dvojnásob, jelikož samotná péče má vliv na naše oči. Čištění brýlí má svá jasná pravidla. Pokud si myslíte, že stačí pouhé omytí pod teplou vodou, vlhčenými ubrousky nebo toaletním papírem, jste na omylu. Tímto akorát způsobíte poškrábání sklíček. Použití chemikálií rovněž není doporučováno, hrozí deformace obrouček nebo změna jejich barvy. Jak tedy správně postupovat při čištění brýlí?

Mohlo by vás zajímat:  Prořezání stromů na zahradě se může prodražit. Předpisy stanovují přísná pravidla

Začínáme s čištěním

Během dne se brýle nesčetněkrát zašpiní. Určitě není vhodné ignorovat toto zašpinění, jelikož nejvíce to odnesou vaše oči. Brýle tedy omyjte pod teplou tekoucí vodou (pozor, ne však horkou) z obou stran. Brýle přidržujte za obroučky nebo stanice. Po omytí je nutné odstranit mastnotu, nepoužívejte ale papírové ubrousky nebo toaletní papír, nejvhodnější je hadřík z mikrovlákna. Tento hadřík lze nahradit bavlněnou látkou nebo hedvábím. Nečistoty a špínu ve spojích a kloubu brýlí vyčistěte pomocí lakového benzínu, použijte vatový tampon a otřete postižená místa.

Mohlo by vás zajímat:  Alobal udrží v teple nejen jídlo. V zimě dokonale prohřeje studené nohy
Zdroj obrázku: Freepik

Pamatujte a dodržujte

  • Vždy používejte čistý hadřík z mikrovlákna, bavlněnou látku nebo hedvábí. Nikdy nepoužívejte vlhký hadřík nebo vlhčené ubrousky.
  • K čištění nikdy nepoužívejte agresivní ani chemické čisticí prostředky, ani se čpavkovou složkou.
  • Opravdu se vyvarujte otírání skel papírovými utěrkami, toaletním papírem, klasickým ručníkem, rukávem oblečení nebo tričkem. Nejenže dojde k rozmazání nečistot, ale hrozí také poškrábání sklíček.

Při čištění netlačte na sklíčka, může dojít k jejich vytlačení z obrub. Po skončení čisticího procesu uložte brýle do pouzdra s výstelkou z mikrovlákna, popřípadě je rovnou zabalte do něj. Do krabičky je ukládejte ve směru jejich otevírání. Brýle vytahujte nejlépe za můstek, abyste se vyvarovali poškrábání.

Zdroj: https://www.warbyparker.com/learn/how-to-clean-glasses