S tímto fíglem už vám nikdy nebude zima na nohy! Vyzkoušejte originální způsob úpravy bot

Každý máme jinak nastavený vnitřní termostat, a proto je celkem běžným jevem osoba zahalená v 15 stupních do teplé bundy a hřejivých bot, nad níž okolí nevěřícně kroutí hlavou a naproti tomu otužilec, který si v zimních mrazech rád vyrazí v tričku a směje se ostatním, kteří přes šálu a čepici skoro ani nevidí na cestu. Určitě také máte ve svém okolí někoho s takto podivným nastavením vnímání okolní teploty a možná jste to dokonce právě vy. Otužování je zdravé, a tak se zaměříme spíše na zimomřivce, pro které žádné oblečení není dost teplé.

Mohlo by vás zajímat:  Při zavirování počítače je důležité zachovat klid a postupovat správně

Zima jde vždy od nohou

Nejčastěji se snažíme zahřát mnoha vrstvami oblečení, ale zapomínáme na zateplenou obuv a pořádné ponožky. Stále totiž platí to, co se říkávalo už za našich babiček – zima jde od nohou. Jen si to zkuste sami, oblečte si několik vrstev teplého oblečení v kombinaci s tenkými ponožkami. Uvidíte, že nebudete schopni se dostatečně zahřát. Pokud si obléknete jen tričko a na nohy nasadíte kvalitní vlněné ponožky, zjistíte že je vám teplo i bez několika vrstev svršků. Proto je důležité pořídit si na zimní měsíce vhodné boty z materiálů s funkčními a izolačními vlastnostmi. Co když ale vložky, které jsou součástí bot, nemají dostatečné termoizolační schopnosti?

Mohlo by vás zajímat:  Zima dává tělu zabrat. Zvláštní péči potřebuje pokožka, vlasy i vousy

Jednoduše si vyrobte svoje

Pokud nabídka obchodů neuspokojí vaše potřeby, nezbývá nic jiného než pustit se do vlastní výroby. Není to nic těžkého, vyhřívané vložky do bot zvládnete vytvořit hravě doma svépomocí. Budete potřebovat jen klasickou izolační clonu, kterou používáte na čelní sklo vašeho auta. Vyjměte z boty původní vložku, která vám poslouží jako šablona a obkreslete ji na clonu. Tvar vystřihněte a vložte do bot pod původní vložky. Teď už proti vám nemá zima žádnou šanci!