Šampon lze použít k čištění, na rostliny nebo na vrzající panty

Šampon je druh kosmetiky, který používá většina z nás. Občas se ale stane (častěji u žen jak mužů), že nám jeho určitý druh zkrátka nesedne, například když máme na některou z ingrediencí alergii nebo nám prostě nevoní. Jak ale tento produkt využít tak, aby vaše peníze nepřišly vniveč?

Šampon jako čisticí prostředek

Jelikož je šampon produkt, který je určen k mytí pokožky hlavy, hodí se na čištění i jiných věcí. Zároveň je většina jeho druhů poměrně šetrná, jelikož je určena právě na použití pro člověka. Vhodný je proto i na citlivější části domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Houba na mytí skrývá nepříjemné překvapení. Stačí si přičichnout a víme, co v ní je

První z možností, jak můžete využít šampon, je jako čistidlo, popřípadě leštidlo kožené obuvi. Kosmetický přípravek stačí na botu nanést a pomůže vám vyčistit i odolnější špínu. Poté už jen stačí přeleštit suchým hadříkem.

Šampon pak můžete použít i ve směsi s vodou například na údržbu rostlin, ty na sebe chytají prach, a ne vždy je stačí jen opláchnout. V tomto případě stačí listy otřít hadříkem namočeným v roztoku. Šampon pak bude prach i delší dobu od listů odpuzovat.

Mohlo by vás zajímat:  Proti hrabošům v zahradě lze bojovat plašiči i fyzickými bariérami
Zdroj obrázku: Freepik

I pokud máte doma například staré nálepky po dětech, kterých se nemůžete zbavit, nebo chcete vyčistit etikety z nádobí, může vám tento roztok posloužit. Stačí nálepku namočit, nechat chvíli působit a smýt směs i se zbytky nálepek a lepidla.

V neposlední řadě jde tato vlasová kosmetika použít i na vlasové doplňky. Kartáče či čelenky byste totiž měli také pravidelně čistit a právě šampon je na to ideální, jelikož je pro vlasové prostředí vhodný a ve většině případech nedráždivý.

Další využití v domácnosti

Nevyužitý šampon se vám bude hodit i v případě, že vám vržou panty a nemáte po ruce olej. Pouze ho namažte na problematické místo a dveře budou zase fungovat o něco lépe.

Mohlo by vás zajímat:  Životnost baterie v telefonu zkracují zbytečné chyby. Nabíjení má svá pravidla

Zbytky přípravku vám pomůžou, i pokud vám zrovna dojde pěna na holení. Šampon, stejně jako pěna či gel, poslouží jako bariéra mezi pokožkou a žiletkou. A celý proces tak pro vás bude příjemnější.

Zdroj: https://blog.justlife.com/ingenious-uses-for-shampoo-as-a-cleaning-product-2b5826a4666b?gi=82624045ee05