Past z piva a ústní vody sníží množství komárů doma i na zahradě

S příchodem tepla je výskyt hmyzu daleko častější. Holt jim tyto podmínky svědčí. Obzvlášť komáři ale dokážou člověku pěkně znepříjemnit život. Nejenže nám bzučí kolem hlavy, když spíme, ale ještě k tomu bodají a zanechávají svědivé a často i bolavé fleky. Jak si s tímto nepřítelem poradit jednoduše pomocí domácích ingrediencí? Právě to se dozvíte v dnešním článku.

Proč na nás komáři útočí a kde se s nimi můžeme setkat?

Komárů neexistuje pouze jeden druh. Naopak je jich několik. I podle toho se liší místa jejich výskytu. Komáři u nás ale mají rádi zejména teplo a vlhko. Proto je často můžeme potkat u vody a obzvláště dobře se jim daří po povodních či vydatných deštích. Komáří vajíčka se totiž často klubou v mělké vodě, jako jsou například kaluže či různé zátoky.

Mohlo by vás zajímat:  Nenápadný žrout elektřiny: spočítejte si, kolik stojí hodina sledování televize. Číslo vás možná překvapí

Ohledně toho, proč na nás komáři vlastně útočí, je dobré vědět, že jediný, kdo nás dokáže píchnout, je samička. Sameček tento aparát vůbec nemá. Navíc by mu krev skoro k ničemu nebyla, jeho funkce je pouze oplodnit vajíčka. Než tento účel splní, živí se nektarem. Naopak samička krev potřebuje k tomu, aby plodila zmíněná vajíčka.

Zdroj obrázku: Freepik

Jako každou samičku i tu komáří můžeme chytit na zajímavou vůni

Pokud hledáte šetrný a nenáročný způsob, jak se komárů zbavit bez zbytečných chemikálií, určitě vyzkoušejte pasti z různých aromatických surovin. Receptů a kombinací je mnoho. My vás naučíme ten, při kterém se používá pivo a ústní voda. Přece jen má tyto suroviny většina z nás doma. A pokud ne, lze je velmi jednoduše sehnat.

Mohlo by vás zajímat:  Nepřehlédnutelná kráska se stane srdcem interiéru. Po zálivce z odpadu poroste jako divá

Stačí, když smícháte pivo a ústní vodu půl na půl. K tomu pak ještě přidejte lžičku sušeného droždí. Jediné, na co byste si měli dát pozor, je to, že by pivo nemělo být čerstvé, ale naopak pár dní zvětralé. Tuto směs pak přilijte do rozprašovače a nastříkejte jím místo, kde vás komáři nejvíc obtěžují. To může být třeba terasa či balkón.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/diy-mosquito-traps-for-garden-and-home/