Ochraňte své finance před odjezdem na dovolenou

Cestování je velmi oblíbenou činností. Během nich zažíváme spoustu zážitků, poznáváme místní kultury, zvyky, tradice a žasneme nad krajinou. Můžeme narazit také na spoustu zajímavých lidí a seznámit se s nimi. Během cestování je důležité, abychom se pojistili. Lékařská péče nebo následky nehody by se mohly výrazně prodražit. Ne vždy ale může být dovolená spojená s příjemnými zážitky. Ztráta nebo odcizení peněženky či karty bývá velice nepříjemnou záležitostí. Co dělat v případě, že přijdete o svou platební kartu v zahraničí, a jak se zabezpečit před odjezdem do zahraničí?

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru vozu do zimních podmínek hraje roli několik důležitých parametrů

Nastavení limitů

Před odjezdem na dovolenou bývá zvykem, že si každý pečlivě zkontroluje svá zavazadla, zda v nich má vše, co potřebuje. Od oblečení, hygieny, až po velmi důležité doklady. Nesmíme také zapomenout na pojištění, jak bylo výše zmíněno. Hotovost je také nutnost, protože nikdy nevíme, kdy se nám bude hodit. Co se týče platební karty, tak se vyplatí změnit nastavení limitů i výše plateb, abychom v případě odcizení či ztráty nepocítili velkou ujmu. Tyto limity velmi snadno nastavíte v internetovém bankovnictví nebo v aplikaci.

Mohlo by vás zajímat:  Vysoké ceny energií děsí většinu domácností. Ušetřit na elektřině, vodě i topení pomohou jednoduché kroky
Man Using His Credit Card Play Online Order
Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat v případě odcizení nebo ztráty

Banka si je vědoma, když odcestujete do zahraničí a spatří podezřelé transakce, tak je schopna ji dočasně zablokovat, pokud nepotvrdíte, že jste transakci vědomě provedli právě vy. Pokud se bance nepodaří vás kontaktovat a ověřit, že se jedná opravdu o vás, dočasně kartu zablokuje. V dalším kroku je na vás, abyste v případě nesrovnalostí, kontaktovali právě banku a ověřili, že je vše v naprostém pořádku.

Pozor na veřejné Wi-Fi

V zahraničí jsme odkázání na omezená data. Z tohoto důvodu je velmi lákavé využívat veřejné W-Fi sítě. Raději na tuto možnost zapomeňte, pokud nepoužíváte VPN (virtuální privátní síť). Panuje zde velké riziko, že vás napadnou hackeři a mohou vám ukrást osobní data, včetně údajů internetového bankovnictví. Většina lidí má bankovní aplikaci a využívá právě chytrý telefon k transakcím. Problém nastává tehdy, když byste na veřejné Wi-Fi platili za produkt. V ten moment je schopen získat vaše údaje hacker. Z tohoto důvodu se snažte vyhýbat transakcím.

Zdroj: https://www.amerantbank.com/ofinterest/how-to-keep-money-safe-while-traveling/