5 tipů, jak zůstat produktivní a pracovat z domova efektivně

Dojíždění do práce není příjemné pro nikoho z nás. Mnoho lidí začalo během pandemie pracovat z domova. A pro mnoho zaměstnavatelů se to vyplatilo. Podle odborníků jsou lidé mnohem produktivnější, když pracují z domova. Lidé si myslí, že se potom doma válí v pyžamu, ale není to pravda. Právě naopak. Poradíme vám pár tipů, jak pracovat efektivně.

Pravidelný rozvrh

Vytvořte si na každý den jasný plán. Díky tomu budete přesně vědět, co budete během své pracovní doby dělat a nebudete muset přemýšlet o tom, s čím začít. Vstávejte každý den brzy, oblékněte se a začnete s prací. Vytvořte si systém, který pro vás bude doopravdy fungovat. A toho se držte.

Mohlo by vás zajímat:  Nastartujte svou imunitu před dlouhou zimou. Do lékárny přitom nemusíte vůbec chodit

Jasné hranice

Oddělení práce a domácího života je mnohem důležitější, když pracujete z domova. Potom najednou zjistíte, že pracujete i v době, kdy byste měli odpočívat. To je nejlepší k tomu, abyste brzy vyhořeli. Nezapomínejte na svou rodinu a osobní život.

modern-young-handsome-man-casual-outfit-sitting-table-working-laptop-freelancer-home
Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelné přestávky

Práce je velmi důležitá, ale musíte si dělat pravidelné pauzy. Jednou za hodinu vstaňte a pár minut choďte po bytě nebo domě. Udělejte si pauzu na oběd. Jestli máte příležitost, jděte se na pár minut projít na čerstvý vzduch. Uvidíte, že se vám bude pracovat mnohem lépe a lépe se soustředíte.

Mohlo by vás zajímat:  Metabolismus zrychlí jednoduché změny. Začněte s nimi ještě dnes, hubnutí půjde samo

Zůstaňte ve spojení

Izolace není dobrá pro nikoho z nás. Všichni potřebujeme klid na práci, ale také komunikaci s ostatními lidmi. Zůstaňte ve spojení se svým šéfem i kolegy. Udělejte si skupinu na Facebooku nebo jiné sociální síti. Sdílejte spolu pracovní novinky a práce vám půjde mnohem lépe.

Oslavujte své výhry

Soustředit se práci může být velmi náročné, když máte doma hodně rozptýlení. Na konci každého dne zhodnoťte, kolik práce jste udělali a kolika nástrahám jste se vyhnuli. Přemýšlejte o své práci stejně, jako když sedíte v kanceláři. Užijte si méně stresu a domácí pohodu.

Zdroj: https://www.travelers.com/resources/home/working-remotely/10-tips-for-staying-productive-when-working-from-home