Žít navěky nemůže nikdo, ti šťastnější se ale můžou dožít až 150 let
Lidé se stále snaží najít recept na dlouhověkost. Spousta velkých světových jmen nebo podniků investuje ročně milióny dolarů do výzkumů, jak vyzrát nad smrtí. Tuto věc se nám prozatím vyřešit nepodařilo, ale vědci se zaměřili na to, jak dlouho bychom teoreticky mohli žít a kolik let by byl potencionální strop.
Maximální délka života by se měla zastavit na 150 letech
Vědci si dali opravdu záležet a tato teoretická data se týkají zdravých jedinců, kteří nebudou mít v životě smůlu. Tedy asi tak, že se nám podaří neumřít během nějaké tragické nehody nebo dostat smrtelnou nemoc. Pokud jsme zdraví a netrpíme žádnými nebezpečnými nemocemi, pak bychom se podle výpočtů mohli časem dožívat 120 až 150 let. Tady by měl být opravdu maximální strop. (Dosud nejstarší osobě na světě bylo 122 let.)
Do výzkumu bylo zapojeno 70 000 lidí
Výzkumu se zúčastnilo přes 70 000 lidí starších 85 let. Na základě toho, jak byli schopni bojovat s nemocemi a dalšími poruchami, vyhodnocovali vědci data a dostali se na výše zmíněná čísla. Nicméně také jedním dechem dodali, že ani jeden účastník neprokazoval biologickou odolnost, díky které by se dožil maximální hranice. Nicméně dost lidí, kteří se účastnili, měli velké předpoklady dožít se více než sta let, pokud se jim nestane nic nečekaného.
Uložení našeho vědomí digitálně?
Jelikož je dnešní doba, jaká je, pak se mluví ještě o jedné možnosti. A to je uchování našeho vědomí digitálně. Tím bychom prakticky mohli žít navždy a ani bychom k tomu nepotřebovali naši slabou lidskou schránku. Dnes se již na takových projektech pracuje, bohužel žádný z nich prozatím nebyl úspěšný.
Otázkou je, zda bychom se vůbec tak vysokého věku chtěli dožít. I kdybychom byli sebevíc zdraví, představa, že je nám více než sto let, není nijak extra lákavá. Přece jenom s věkem přichází i řada omezení a ta se s vyššími čísly stupňují.
Zdroj: https://www.scientificamerican.com/article/humans-could-live-up-to-150-years-new-research-suggests/