Každý ji má v koupelně, ale málokdo zná její skutečné využití

Jistě existuje spousta věcí, které nevíte o zubní pastě. Dokáže nahradit odstraňovač skvrn a čisticí prostředek nebo první pomoc při vzniku pupínků. Pastu na zuby máte většinou po ruce a můžete snadno využít jejích vlastností.

Univerzální čistič

Zubní pasta je skvělá na čištění některých látek a díky ní se zbavíte žlutých skvrn od potu a antiperspirantů na bílých tričkách. Vezměte čistě bílou pastu a smíchejte ji s pár kapkami peroxidu vodíku z lékárničky a trochou jedlé sody. Směs naneste na tričko a nechte asi 15 minut působit. Nakonec pastu opláchněte a textil klasicky vyperte.

Mohlo by vás zajímat:  Vlastnosti, které musí mít každý správný lídr skupiny

Zápach z rukou po krájení česneku, cibule nebo porcování ryby je občas těžké smýt pouze za pomoci mýdla. Zkuste nanést trochu zubní pasty na ruce a opatrně ji rozetřete po kůži a nechte chvíli působit. Nakonec opláchněte vlažnou vodou a zápach je beze stopy pryč. Podobně je možné vyčistit i nepříjemný zápach z prkénka, nože a talíře.

Zdroj obrázku: Freepik

„Mast“ na pupínky

Pokud nemáte po ruce ten správný krém nebo mast na svědivé pupínky, sáhněte po zubní pastě, která je dokáže dokonale vysušit. Jakmile se pupínek nebo puchýřek objeví, natřete na něho mátovou zubní pastu a nechte ji na pokožce zaschnout. Pasta se nesmývá a zabrání tvorbě dalších puchýřků. Navíc máta svými protizánětlivými účinky pomůže s hojením.

Mohlo by vás zajímat:  Nic se nesmí přehánět. Ve velkém množství se zdravé potraviny mění v nebezpečné jedy

Vyčistí stříbro

Stříbro během času černá, protože se na jeho povrchu tvoří vrstva oxidu. Ztracený lesk stříbrnému šperku je možné navrátit pomocí zubní pasty. Zubní pasta k vyčištění stříbra by neměla mít bělicí účinek a obsahovat abrazivní látky. Na čistý, suchý a měkký hadřík naneste trochu zubní pasty a šperk začněte čistit. Šperk omyjte teplou vodou a nechte uschnout. Povrch bude vypadat jako nový.

Zdroj: https://www.pinterest.com.au/profileortho/strange-unusual-toothpaste/