Snídaně dělá den. Aby byl podařený, je třeba ho začít s něčím skutečně dobrým

Správná zdravá snídaně dělá den. Není nic lepšího než si dopřát kvalitníenergetickou snídani. Důležité je, aby snídaně obsahovala cereálie, bílkoviny, kvalitní tuky a ovoce. Jaké patří k těm nejlepším? To se dočtete dále.

Pokud ovšem patříte k lidem, kteří neradi snídají, tak zkuste sáhnout po šálku kávy. Kofein vás zkoncentruje, sníží únavu a zlepší výkon. Kromě toho vám pomůže i zhubnout. Nebo můžete zkusit čaj, třeba zelený, ten vás nakopne po ránu podobně a navíc s antioxidačními účinky.

Obilniny

Pro velkou část lidí je chléb základní složkou snídaně. Pozor ale! Je potřeba si uvědomit, že nestačí jen obyčejný bílý či slazený chléb, který obsahuje jednoduché cukry. Nejlepší volbou je celozrnný nebo grahamový chléb.

Další kvalitní obilninou jsou ovesnéječné vločky. Zvyšují pocit sytosti a oddalují tak pocit hladu. Vyhněte se konzumaci čokoládových nebo kukuřičných vloček. Tyto vločky jsou skvělým zdrojem:

  • komplexních sacharidů,
  • mnoha minerálů,
  • dostatku vlákniny,
  • vitamínu B.
Zdroj obrázku: Freepik

Vejce

Vejce patří k nejoblíbenějším potravinám, které si můžete nachystat ke snídani. Nabízí mnoho variant, jak si je připravit. Od vajíček naměkko, na hniličku či natvrdo až po míchaná či omeletu. Vejce jsou vynikajícím zdrojem bílkovin. Žloutky jsou bohaté na lutein a zeaxantin, což jsou antioxidanty, které jsou prevencí proti očním onemocněním, jako je šedý zákal.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbená metoda čištění uší může poškodit sluch. Lékaři doporučují jasný postup

V kombinaci s výše zmíněným pečivem jsou vajíčka ideální snídaní pro dokonalé zahájení dne.

Ovoce a další

Ovoce je vynikajícím zdrojem vlákniny, která snižuje rychlost, jakou tělo vstřebává cukry, což mu dodává energii. Vysoký obsah vlákniny a vody dopřeje pocit plnosti. A dále snižuje riziko srdečníchduševních onemocnění.

Libové masoryby bychom neměli opomenout. Ořechy a semínka doplní chybějící složky, k tomu přidejte zdravé tuky, jako je avokádo a klasické máslo (ne margarín).

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/12-best-foods-to-eat-in-morning#TOC_TITLE_HDR_3