Ze stresu do stresu a ordinace psychiatra. Psychice uleví odpojení a příroda

Stále častěji trávíme čas vyhledáváním znalostí a zábavy prostřednictvím internetu. Vedlejším efektem je však přetížení pozornosti, což vede k nadměrnému stresu a dalším potížím s ním spojeným. Stále více lidí navštěvuje psychiatra se žádostí o předepsání léčiv, která podpoří jejich mozek a zlepší náladu. Jenže to je cesta do slepé uličky. Podíváme se na úryvek knihy Volná hlava od Volkera Busche, která radí, jak se o sebe postarat, aniž bychom museli využívat pomoci drog.

Stres okolo nás

Žijeme na oko v dokonalé době, která ovšem není taková, jaká se zdá. Trávíme dlouhé chvíle v práci, abychom si mohli koupit svobodu, na kterou kolikrát pak ani nemáme chuť. Jak je to možné? Především proto, že ne všichni děláme práci, která nás baví, nebo v ní nejsou podmínky, které by zaručily zdravé prostředí. Mezi nejčastější odpovědi lidí, kteří přicházejí do ordinace s problémy, patří:

  • stres,
  • časová tíseň,
  • spěch,
  • multitasking.

A mnoho dalších. To vše dělá z práce nepříjemné prostředí, problémy si můžeme přenést i do osobního života a poté trpíme nejen fyzicky, ale především psychicky. Podle nedávných výsledků výzkumu bylo zjištěno, že lidé se odreagovávají prostřednictvím internetu. Mohli byste si myslet, že v tom hraje roli začátek covidu-19, ale tento problém tu byl i předtím. Hodně lidí po náročné práci vyhledává internet a online odpočinek, což ovšem přispívá k dalším poruchám, jako například problémy se soustředěním, nervozitou či depresí.

Zdroj obrázku: Freepik

Čeho se vyvarovat?

Je to jednoduché, je na čase zapracovat na detoxikaci. Internetonline svět je na jednu stranu super, ale nic se nemá přehánět. Měli bychom se soustředit na správnou životosprávu, kdy není namístě zapomenout na kontakt s přírodou ve formě různých procházek, sportovní činnosti, osobní kontakt s lidmi. Pomůže hlavně nehltat zprávy, kterých je dostatek, s negativními dopady na naši psychickou pohodu.

Stále více lidí chodí s žádostí o předepsání nootropik (látek zvyšujících výkonnost mozku). Chtějí více energie, efektivnější koncentraci a lepší paměť s nekonečně dobrou náladou. Jenže dlouhodobé užívání může vést k vedlejším účinkům a poruchám. Co tedy dělat? Vše dělat přirozenou cestou – duchovní.

Zdroj: https://www.frankenpost.de/inhalt.hof-regensburg-ueber-das-richtige-lebenstempo.99afb131-f693-4f2e-b287-53147cfb2654.html