Ze stresu do stresu a ordinace psychiatra. Psychice uleví odpojení a příroda

Stále častěji trávíme čas vyhledáváním znalostí a zábavy prostřednictvím internetu. Vedlejším efektem je však přetížení pozornosti, což vede k nadměrnému stresu a dalším potížím s ním spojeným. Stále více lidí navštěvuje psychiatra se žádostí o předepsání léčiv, která podpoří jejich mozek a zlepší náladu. Jenže to je cesta do slepé uličky. Podíváme se na úryvek knihy Volná hlava od Volkera Busche, která radí, jak se o sebe postarat, aniž bychom museli využívat pomoci drog.

Stres okolo nás

Žijeme na oko v dokonalé době, která ovšem není taková, jaká se zdá. Trávíme dlouhé chvíle v práci, abychom si mohli koupit svobodu, na kterou kolikrát pak ani nemáme chuť. Jak je to možné? Především proto, že ne všichni děláme práci, která nás baví, nebo v ní nejsou podmínky, které by zaručily zdravé prostředí. Mezi nejčastější odpovědi lidí, kteří přicházejí do ordinace s problémy, patří:

  • stres,
  • časová tíseň,
  • spěch,
  • multitasking.
Mohlo by vás zajímat:  Sklenice vody po ránu je důležitější než snídaně. Tělo i mozek dokonale připraví na celý den

A mnoho dalších. To vše dělá z práce nepříjemné prostředí, problémy si můžeme přenést i do osobního života a poté trpíme nejen fyzicky, ale především psychicky. Podle nedávných výsledků výzkumu bylo zjištěno, že lidé se odreagovávají prostřednictvím internetu. Mohli byste si myslet, že v tom hraje roli začátek covidu-19, ale tento problém tu byl i předtím. Hodně lidí po náročné práci vyhledává internet a online odpočinek, což ovšem přispívá k dalším poruchám, jako například problémy se soustředěním, nervozitou či depresí.

Mohlo by vás zajímat:  Dřívější vstávání sníží riziko deprese a zlepší náladu. I jedna hodina se počítá
Zdroj obrázku: Freepik

Čeho se vyvarovat?

Je to jednoduché, je na čase zapracovat na detoxikaci. Internet a online svět je na jednu stranu super, ale nic se nemá přehánět. Měli bychom se soustředit na správnou životosprávu, kdy není namístě zapomenout na kontakt s přírodou ve formě různých procházek, sportovní činnosti, osobní kontakt s lidmi. Pomůže hlavně nehltat zprávy, kterých je dostatek, s negativními dopady na naši psychickou pohodu.

Stále více lidí chodí s žádostí o předepsání nootropik (látek zvyšujících výkonnost mozku). Chtějí více energie, efektivnější koncentraci a lepší paměť s nekonečně dobrou náladou. Jenže dlouhodobé užívání může vést k vedlejším účinkům a poruchám. Co tedy dělat? Vše dělat přirozenou cestou – duchovní.

Zdroj: https://www.frankenpost.de/inhalt.hof-regensburg-ueber-das-richtige-lebenstempo.99afb131-f693-4f2e-b287-53147cfb2654.html