Obohaťte svůj jídelníček o přírodní afrodiziaka

Všichni si chceme v posteli s partnerem užít hodně zábavy. Někdy je to náročné, protože máme za sebou těžký den, jsme unavení nebo jednoduše nemáme chuť. Naštěstí existuje mnoho potravin, které lze jednoduše zařadit do jídelníčku a přinesou mnohem větší chuť na radovánky. Zvýšit libido můžete poměrně snadno, protože klíčovou roli hraje vaše strava. Poradíme vám, co jíst.

Ústřice

Tyto mořské plody jsou nejznámější a zvyšují libido nejvíce. Kyselina asparagová, kterou obsahují, uvolňuje estrogeny. To má velký vliv na pohodu a vaše potěšení. Tyto látky najdete v menším množství také v krevetách. K sehnání jsou v obchodech častěji.

Mohlo by vás zajímat:  Pracovat z pláže je splněný sen. Digitálním nomádem ale nemůže být každý

Mořské plody

Velmi důležité pro libido a potěšení jsou také omega-3 mastné kyseliny. Měli byste proto do jídelníčku zařadit potraviny, jako jsou tučné ryby, například losos, tuňák, makrela, sleď nebo sardinky. Podle výzkumů má tato látka vliv na zvýšení dopaminu, který zlepšuje pohodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Ovesné vločky

Tohle není zrovna sexy potravina, ale obsahuje kalorie, které zlepšují sexuální život. Zvyšují testosteron a látka jménem arginin také zlepšuje prokrvení ženských pohlavních orgánů. To znamená, že ženy, které pravidelně konzumují ovesné vločky, mají častěji orgasmus.

Mohlo by vás zajímat:  Proč se vyplatí mít doma zvířátko?

Ořechy a semínka

Ořechy, mandle, sezam, lněné semínko, dýňová nebo slunečnicová semínka obsahují hodně živin, včetně omega-3 mastných kyselin. Díky tomu vám pomohou v posteli stejně jako tučné ryby. Navíc obsahují také arginin, zinek a selen. Poslední jmenovaný je důležitý hlavně pro muže.

Citrusy

Citrusové ovoce není důležité jen pro náš imunitní systém během chladných měsíců. Má silné antioxidační vlastnosti, ničí volné radikály a zlepšuje fungování organismu. Mimo jiné také zlepšuje kvalitu spermatu, zvyšuje libido a sexuální potěšení na obou stranách. Jestli chcete mít lepší sexuální život i vztah, měli byste do svého jídelníčku začlenit právě citrusy. Nejsou drahé, chutnají báječně a zlepší vaše zdraví po všech stránkách.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/7-foods-enhance-your-sex-life