Čtyři kroky k založení trávníku, který bude ozdobou zahrady

Základem každé krásné zahrady je svěží zelený trávník s rovnoměrným růstem. Pyšněte se krásným pažitem i vy. S těmito čtyřmi kroky bude výsledek dokonalý! Je však nutné všechny tyto kroky provést před založením trávníku. Podívejte se, co dělat, abyste si připravili správný podklad pro svůj koberec.

Základem každého krásného trávníku je čištění a odvodnění

Ze všeho nejdůležitější je příprava podkladu. Odstraňte veškerý plevel, odpadky, kameny, kořeny a dřevnaté výhonky rostlin. Čím pečlivější budete, tím lépe bude trávník v budoucnu vypadat. Úplné odstranění plevele je takřka nemožný úkol. Ale omezit jeho přítomnost na minimum zvládnete. Za účelem vyhubení všeho zeleného použijte herbicid, který ničí nadzemní části rostliny i s kořeny. Než přejdete na další fázi, počkejte tři týdny.

Mohlo by vás zajímat:  PET lahev najde praktické využití při pěstování rostlin

Mít bujný trávník v mokré oblasti není jednoduché, ale nic není ztraceno. Stačí půdu pořádně odvodnit. Tento úkol je opravdu důležitý, protože jedině tak ochráníte trávník před hromaděním vody v období dešťů. Odvodnit pozemek můžete pomocí písku nebo jemného štěrku. Odhrňte 30 cm vrchní vrstvy zeminy a rozprostřete drenážní vrstvu ve výšce 10 cm. Na závěr opět zasypte nasbíranou zeminou.

Zdroj obrázku: Freepik

Bez hnojení se trávník neobejde. Pak plochu zhutněte

Základem krásného trávníku je půda bohatá na živiny. Před hnojením je důležité půdu důkladně zrýt. Pokud jste prováděli drenáž, tento krok přeskočte. Pokud to nebylo nutné, zryjte celou plochu do 20cm hloubky. Na jílovitém povrchu doporučujeme přisypat 5 cm písku a jemně promíchat s půdou. Pak aplikujte hnojivo na trávník.

Mohlo by vás zajímat:  Pro sušení hub se nabízí několik oblíbených variant

Povrch je nyní třeba řádně zhutnit pomocí zahradního válce. Poslední úkol, který je třeba provést před založením trávníku, je zarovnání celé plochy. Zahradníci používají dlouhou lať, kterou přitlačí k zemi a posouvají směrem k sobě. Tak si všimnete nerovností, kterých se zbavíte hráběmi.

Nakonec se pusťte do výsadby

Ideální doba pro výsev nového trávníku je duben a květen. Později vybírejte dny, kdy je teplo, ale ne horko. Při zakládání myslete na to, že je trávník náchylný na vysychání. Pravidelná zálivka je nyní obzvláště důležitá.

Zdroj: https://scotts.com/en-us/lawn-care-101/planting-grass-for-a-new-lawn.html