Chuti na sladké mnoho chlapů neodolá. Když se dostaví, sáhněte pro zdravé alternativy. Pomohou i zhubnout

Zvýšená chuť na sladké může být opravdovou překážkou. Je problém, když chcete snižovat přebytečná kila, ale i ve chvíli kdy chcete svou váhu udržet na stávajících hodnotách. Jenže po snězení něčeho sladkého máme většinou výčitky svědomí. Jednou z hlavních zásad zdravého stravování je jíst pravidelně čtyřikrát až pětkrát denně. Další nutností je nevynechávat snídani. Když jíme sladké velmi často, dochází v organismu k aktivaci procesů, kvůli kterým tělo začíná vyžadovat další a další cukr.

Švestky podporují hubnutí

Pokud cítíte neodolatelnou chuť na sladké, sáhněte raději po zdravých svačinkách. Ty umí chuť na sladké zmírnit. Jednou z nich jsou sušené švestky, které obsahují spoustu vlákniny. Díky tomu podporují trávení a zrychlují metabolismus. Se zvýšenou chutí na sladké si poradí i malé množství arašídů. Ty jsou bohaté na nenasycené mastné kyseliny, vitamíny skupiny B a chrom.

Mohlo by vás zajímat:  Místo drahých krémů je lepší napatlat na sebe hořčici. Změnu pocítíte ihned

Nezapomínejme také na exotiku. Avokádo je jedno z nejmódnějších plodů posledních let. Dříve bylo spíše lahůdkou a nebylo lehké ho v obchodech najít. Dnes je k dispozici na každém rohu. To je dobře, protože rychle potlačuje chuť k jídlu. Zvláště chuť na sladké. Nakrájejte avokádo na plátky a posypte černým pepřem. Pokud chcete, můžete ho dochutit ještě limetkovou šťávou a chilli papričkami. V jednoduchosti je krása.

Jablka nahradí bonbony

Jablka najdeme v každém supermarketu. Bohužel se na ně ve zdravém jídelníčku často zapomíná. Pokud byste chtěli potlačit chuť na sladké, sáhněte přímo po nich. Obsahují totiž látku zvanou pektin. Dále obsahují velké množství vlákniny, která podporuje hubnutí. Sladká chuť jablek skvěle vynahrazuje bonbony. Svou šťavnatostí zase mohou připomínat želé.

Mohlo by vás zajímat:  Po padesátce je čas na změnu. Některé potraviny z jídelníčku raději rovnou vymažte

Pokud dostanete chuť na chipsy, odolejte jí. Jsou extrémně kalorické a obsahují obrovské množství soli. Proto zkuste zeleninovou alternativu. Zeleninové chipsy lze buď koupit v obchodě, nebo vyrobit doma. Stačí domácí sušička, nebo horkovzdušná trouba. Zeleninové chipsy nejlépe připravíte z kapusty, červené řepy, sladkých brambor, celeru, mrkve, petržele i cukety. Pokud byste raději ochutnali sladkou variantu, zkuste banán, hrušku, jablko i jahody.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/foods-that-fight-sugar-cravings