Jak snadno odstranit skvrny od vína? Poradíme domácí metody

Vymknul se vám večírek z rukou a druhý den ráno vidíte jen špinavou pohovku nebo koberec? Vylité červené víno nemusí být velkým problémem, když víte, jak takové skvrny odstranit. Nebude to jednoduché, zvlášť pokud jsou skvrny staršího data, ale nic není nemožné. Pomocí domácích prostředků budete mít uklizeno raz dva, a navíc nebudete zatěžovat životní prostředí.

Jaké domácí suroviny můžete na odstranění skvrny od vína použít?

Důležité je v tomto případě zareagovat co nejrychleji. Čím dříve začnete skvrnu odstraňovat, tím lepší bude výsledek a skvrna pak nebude ani vidět. Od vína se takové fleky mohou objevit nejen na oblíbeném oblečení, ale také na koberci nebo nové pohovce. Zkuste ji nejdříve posypat solí. Nechte absorbovat a poté vyperte. Můžete také látku namočit na 30 minut do studené vody a nechat skvrnu odmočit. Poté oblečení nebo látku z pohovky dejte vyprat.

Jestli máte skvrnu staršího data, je nutné použít jiný postup. Na takové fleky bude skvělá jedlá soda. Na litr vody dejte tři nebo čtyři lžíce jedlé sody a zamíchejte. Vznikne roztok, do kterého namočte kousek oblečení nebo ho naneste na skvrnu na gauči nebo koberci. Někteří lidé používají také trik s krémem na holení. Také by měl pomoci odstranit nevzhledné skvrny od vína.

Mohlo by vás zajímat:  Jakými způsoby odstraníte skvrny od antiperspirantu?

Kromě jedlé sody bude fungovat také citron nebo sodovka

Sodovka může velmi pomoci v boji se skvrnami od vína. Stačí skvrnu vysušit papírovými utěrkami, polijte ho sodovkou nebo perlivou vodou a počkejte. Bublinky mají takovou vlastnost, že uvolní nečistoty, které jsou ve vláknech. Místo vysušte a pokud na koberci zůstanou mapy, můžete je vyčistit houbičkou a mýdlovou vodou. Nakonec použijte čistou vodou.

Citron je skvělým prostředkem nejen na úklid, ale poradí si také s odolnými skvrnami nejen od vína. Pokud budete mít čerstvou šťávu, bude to nejlepší prostředek. Místo polijte a skvrnu zakryjte plátkem citronu. Nechte 5 minut působit a poté látku přemáchněte v umyvadle. Nakonec vyperte, pokud se jedná o oblečení nebo potah na pohovku. A dobře, i když to zní překvapivě, funguje bílé víno. Prolijte skvrnu od červeného bílým vínem, a červené barvivo povolí z látky.

Zdroj: https://homecleanheroes.com/miss-a-sip-how-to-remove-red-wine-stains-from-common-surfaces/