Jak správně vyčistit obrazovku vašeho počítače?

Notebook je zařízení, na kterém trávíme i několik hodin denně. Práce na počítači nebo laptopu možná někoho i živí, proto je vhodné se o něj pravidelně starat, aby mohl sloužit několik let a nemuseli jste ho měnit za jiný model. Používá se doma, na cestách, při studiu. Bohužel, v klávesnici a na obrazovce laptopu se rychle objeví nečistoty a mastnota, které je potřeba odstranit.

Čisticí prostředky jsou účinné, ale musíte vědět, jak je používat

Kvalitní notebook vybíráte delší dobu, a stejnou dobu byste měli věnovat také jeho údržbě, která není náročná, pokud víte, jak na to. Obrazovka patří mezi části počítače, které jsou velmi namáhaná. Jestli se o ni budete starat pravidelně, potrvá to jen pár minut. Jestli tak neučiníte, jednorázové čištění může stát nejen více času, ale také peněz, protože bude potřeba ruka odborníka na počítače.

Mohlo by vás zajímat:  Elektroniku na pláži je potřeba chránit před zloději, vodou i přehřátím

Před samotným čištěním počítač vypněte a vypojte ze zásuvky. Následně si připravte měkký hadřík, nejlépe z mikrovlákna. Ten bude skvělý právě na obrazovku počítače, protože po sobě nebude nechávat vlákna a chloupky, které jen pokazí výsledky efekt čisté obrazovky. Nepoužívejte ani toaletní papír nebo papírové osušky. Pokud je na monitoru pouze prachy, stačí suchý hadřík, kterým nečistoty odstraníte.

Před čištěním zakryjte klávesnici, aby se nenamočila

Důležité je skrýt klávesnici před vodou, která by ji mohla poničit. Poradíte si pomocí čistého hadříku nebo kouskem lepenky. Je důležité klávesnici před vlhkostí ochránit. Ať se rozhodnete pro čisticí prostředek koupený nebo doma vyrobený, nikdy ho nestříkejte přímo na obrazovku. Kapalina se lehce dostane na spodní panel a mohla by se poničit elektronika.

Obrazovku čistěte krouživými pohyby vlhkým hadříkem, který namočte ve vodě nebo v čisticím prostředku. Dávejte pozor, abyste obrazovku nepoškrábali, protože je dobré mít měkký hadřík, který nezanechá trvalé poškození. Nakonec obrazovku otřete suchým hadříkem. Můžete použít také vatový tampon na místa, kam je složitější se dostat.

Zdroj: https://www.hgtv.com/lifestyle/clean-and-organize/how-to-clean-a-computer-screen