Ochranné sklo na telefonu je většinou jen plýtvání penězi. Hodí se pouze v několika situacích

Nabídli vám ke koupi nového telefonu ochranu displeje? Tváří se, jako by to byla nutnost, jenže v dnešní době už tato ochrana rozhodně není tak užitečná, jak tomu bylo dříve. Po pravdě, pokud na telefonu nemáte ochranné sklo, tak se vám bude lépe ovládat a navíc ušetříte nějaké peníze.

Tvrzené sklo Gorilla Glass už dneska vydrží opravdu hodně

Většina chytrých telefonů je dnes dodávána se sklem Gorilla Glass. Momentálně jsme již na verzi Gorilla Glass 6 a toto sklo je tvrdší než většina běžných kovů. Toto sklo zvládne i několik upadnutí na zem a vy ani nepoznáte, že telefon letěl k zemi. Což znamená, že displej vašeho telefonu je tak odolný, že prakticky ochranné sklo nepotřebujete. Anebo se najdou i výjimky, kdy se hodí?

Ochranná sklíčka nevypadají zrovna nejlépe

Ochranná skla na telefonech nevypadají moc dobře. Navíc se hodně rychle poškrábou a displej vypadá méně živý, než ve skutečnosti je. Navíc pokud zvolíte plastové sklo, pak si užijete ještě s mastnotou, která se zde krásně drží a nechce pustit. Samozřejmě Gorilla Glass není stoprocentní a může se stát nehoda, proto se v některých případech tato ochrana na telefonu může hodit.

Mohlo by vás zajímat:  Online podvodům neunikají ani mladí a technicky zdatní lidé
Zdroj obrázku: Freepik

Kameny, drahé kovy a písek jsou Achillovou patou Gorilla Glass

Tvrzené sklo Gorilla Glass sice vydrží pád s velké výšky a dokáže si poradit i s dalšími problémy, které nás mohou potkat, ale pořád je tady vysoké riziko, že si displej můžete celkem lehce poškrábat. Jeho slabinou jsou kameny, písek nebo drahé kovy, které mohou způsobit na displeji pořádnou neplechu. Pokud tedy víte, že jste často ve styku s těmito věcmi, pak byste o ochranném skle měli uvažovat.

Pak je zde samozřejmě možnost, že se na ochranné sklo pro jednou vykašlete a raději si připlatíte za pojištění, které se dneska týká i například toho, když se vám poškrábe displej. Pokud tedy máte rádi komfort a nechcete na telefonu ochranné sklo a nevadí vám si trochu připlatit, pak je toto nejlepší volba pro vás.

Zdroj: https://saharacase.com/blogs/saharacase-tech-news/are-screen-protectors-necessary