Tipy pro efektivní používání klimatizace v autě

Příjemné slunečné počasí je ideální pro odpočinek u bazénu, ale když se dostanete do situace, že musíte vyrazit někam autem, začíná se z příjemného dne stávat noční můra. Když přijdete ke svému vozu a otevřete dveře, uvědomíte si, že v horkých letních dnech je doslova peklo. Vnitřek auta je rozpálený na nepříjemnou teplotu, kterou je téměř nemožné vydržet. Jak zvládnout ochladit rozpálené auto?

Příprava na jízdu v horkém dni

V létě je důležité plánovat své cesty s časovou rezervou, abyste měli čas ochladit rozpálené auto. Prvním krokem je jednoduchý trik – odemkněte auto a otevřete všechny dveře. Tím umožníte, aby interiérem prošel průvan, který vyžene horký vzduch ven. Během několika minut by se měla teplota uvnitř vozu mírně snížit, čímž vytvoříte příjemnější prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  Tři časté chyby, které opakují řidiči při cestě na dovolenou autem
Zdroj obrázku: Freepik

Nastartujte a využijte přírodní větrání

Jakmile je teplota v autě snesitelnější, rychle zavřete dveře, nasedněte a nastartujte motor. Čím dříve to uděláte, tím lépe. Po nastartování můžete využít elektroniku vozu a stáhnout okénka, čímž zajistíte průvan a udržíte svěží vzduch proudící do auta, aby se interiér znovu neohřál na slunci. To pomůže vytvořit příjemné prostředí pro jízdu.

Jízda s využitím přirozeného proudění vzduchu

S autem nastartovaným a okénky staženými jste připraveni vyrazit. V této fázi je zbytečné se zabývat nastavováním klimatizace, protože důležité je rozproudění vzduchu při jízdě. Jakmile se rozjedete, větrání interiéru se zlepší. Vyšší rychlost přispívá k efektivnějšímu proudění vzduchu, i když aerodynamický hluk může být trochu nepříjemný. Jakmile se dostatečně rozjedete, můžete nastavit klimatizaci na nižší teplotu a vnitřní okruh cirkulace vzduchu. Poté stačí zavřít okénka a během krátké doby se v interiéru vytvoří optimální teplota pro pohodlnou jízdu, a to i na dlouhé trasy. Následně můžete upravit teplotu dle svého přání, přepnout na klasické venkovní nasávání vzduchu a nerušeně pokračovat v cestě.

Zdroj: https://www.overdrive.in/news-cars-auto/features/the-best-way-to-use-your-car-ac/