Řidič luxusního vozu nemusí být vždy skutečným majitelem

Náš pohled na lidi ve drahých autech je plný předsudků a různých interpretací. Často se stává, že si představíme majitele takového vozu jako bohatého jedince, který má úspěšnou kariéru nebo možná i nekalé zdroje příjmů. V naší mysli se závistivě vyrojí obrazy luxusu a nadstandardního životního stylu, který si s takovým vozem spojujeme. Jak se ale ukazuje, realita může být zcela odlišná. Člověk, kterého obdivujeme nebo mu závidíme, toto auto ani nemusí vlastnit.

Firemní auto

V mnoha firmách je běžné, že zaměstnanci mají přístup ke kvalitnímu vozovému parku, který mohou využívat i pro soukromé účely. Není neobvyklé vidět zaměstnance, kteří jezdí ve vozech bez firemního loga. To však neznamená automaticky, že tyto vozy patří řidičům samotným. Skutečným důvodem závisti je fakt, že tito lidé pracují ve společnosti, která si váží svých zaměstnanců a poskytuje jim tuto výhodu.

Mohlo by vás zajímat:  Před koupí ojetého auta je nezbytná důkladná zkušební jízda
Zdroj obrázku: Freepik

Leasing

Řidič luxusního vozu nemusí nutně být majitelem vozidla, které si můžeme představit jako nákup, kdy dotyčná osoba přišla do obchodu, zaplatila a odjela. Mnoho lidí si své auto pořizuje formou leasingu nebo úvěru. Při podepsání smlouvy nemuseli investovat ani korunu a nyní splácejí své vozidlo postupně. Závidět někomu to, že jezdí takovým autem, neznamená automaticky, že je majitelem s velkým jměním.

Operativní leasing a pronájem auta

Jezdit v konkrétním autě neznamená vždy, že je vlastní, protože na trhu existuje řada různých finančních možností, které umožňují lidem přístup k luxusním vozidlům bez nutnosti jejich vlastnictví; jednou z těchto možností je operativní leasing, který představuje dlouhodobý pronájem vozidla, čímž se řidič luxusního auta stává pouze nájemcem a není jeho skutečným majitelem, a tato forma financování získává stále větší popularitu, zejména mezi firmami a podniky, které chtějí poskytnout svým zaměstnancům pohodlí a flexibilitu bez nutnosti vlastnit vozidlo.

Zdroj: https://www.simplymotor.co.uk/2016/08/ways-you-can-drive-supercar-without.html