Hybrid je jednou z nejlepších voleb pro parkování v garáži

Hybridní auta, která kombinují spalovací motor s elektromotorem, jsou stále častějším výběrem pro řidiče, kteří hledají způsob, jak snížit své náklady a emise. Zvlášť těm, kteří jsou stále skeptičtí k čistě elektrickým vozidlům, nabízí hybridy zajímavou alternativu. Nyní se ukazuje, že hybridy mají ještě jednu výhodu – umožňují snadnější parkování v garáži. Tento faktor může být pro mnoho řidičů rozhodující při výběru nového vozidla, ať už jsou to zastánci, nebo odpůrci elektromobility.

Plug-in hybrid vs. klasický hybrid

Hybridní auta jsou stále populárnější mezi řidiči, kteří hledají způsob, jak snížit náklady na palivo a emise. Existují dvě hlavní varianty hybridů: plug-in hybrid a klasický hybrid. Základní princip obou typů vozidel je sice stejný – kombinují spalovací motor s elektromotorem – ale plug-in hybrid má oproti klasickému hybridu jednu velkou výhodu. Díky větší baterii je schopen projet delší vzdálenosti čistě na elektřinu a lze ho doma nabíjet z běžné zásuvky.

Mohlo by vás zajímat:  Při předání vozu do servisu je třeba pohlídat možné podvodné jednání
Zdroj obrázku: Freepik

Elektřina neznečišťuje

Jedním z hlavních důvodů, proč se stále více lidí rozhoduje pro elektromobilitu, je fakt, že elektromobily jsou čisté. Oproti spalovacím motorům, které produkují škodlivé emise, elektromotory jsou napájeny čistou elektřinou, což znamená, že během jízdy neprodukují žádné emise. Samozřejmě můžeme diskutovat o tom, jak ekologická je výroba baterií a výroba elektřiny, ale když se jednou na elektřinu jede, můžeme být si jistí, že vozidlo nepřispívá ke znečišťování ovzduší. To je hlavní důvod, proč elektromobily jsou považovány za mnohem ekologičtější alternativu k tradičním vozidlům s vnitřním spalovacím motorem.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru auta hledí řidiči na zbytečné parametry

Parkování v garáži

Právě vlastnost, že nevylučují žádné emise, je jedním z důvodů, proč se stávají stále častější volbou i pro parkování v garáži. Díky tomu, že elektromobily nepoužívají spalovací motory, není třeba řešit problémy s výfukovými plyny a nepříjemnými pachy. Navíc lze elektromobil v garáži bezpečně zahřát bez rizika pro zdraví obyvatel domu. Tento faktor může být pro mnoho lidí rozhodující při výběru vozidla.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/cars/hybrids-evs/the-benefits-of-driving-a-hybrid-vehicle-a3799993881/