Strom štěstí vnese do domova radost a blahobyt. Po citronovém drinku se obsype novými lístky

Tlustice neboli strom štěstí. Jedná se o sukulent, který je v poslední době velmi oblíbený. Traduje se, že pokud strom štěstí dáte do jižní části domu, budou se všech obyvatelů držet peníze a finanční hojnost. Tlustice je především známá svou schopností obstát v drsných podmínkách. Proto je vhodná pro každého, i pro toho, kdo nemá na péči o rostliny čas. Vyznačuje se tlustými kulatými listy. Může se stát, že tlustice začne své listy ztrácet. Díky zázračnému roztoku ale tlustici zase brzy vyraší nové listy.

Původ stromu štěstí

Abychom věděli, jak se správně o strom štěstí starat, je potřeba si říct, v jakých podmínkách roste ve volné přírodě. Jelikož se jedná o sukulent, může nám to napovědět, že tlustice roste především v Africe. Ve volné přírodě může dosáhnout výšky až dvou metrů. V domácím prostředí do této výšky dorůst nedokáže. Tlustice existuje okolo dvou set druhů. Svým vzhledem může připomínat bonsaj. Stejně jako kaktus i tlustice uchovává vodu. Tlustice shromažďuje vodu ve svých listech a její stonek časem zdřevnatí. Odtud se vzalo označení strom.

Mohlo by vás zajímat:  Mouchy dokážou otrávit den. Ze zahrady i balkonu je efektivně vyženou oblíbené rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Důležité informace o tlustici

Jak již bylo zmíněno, tlustice je schopná obstát i v drsných podmínkách, proto si s péčí o ni nemusíte dělat starosti. Preferuje hlinitý nebo písčitý substrát. Pokud na substrát položíte několik kamínků, můžete zabránit odpařování vody. Strom štěstí by měl být na slunném místě. Pokud bude mít strom štěstí dostatek světla, začnou se jeho listy zbarvovat. Na listech se objeví červené pruhy, které přidají celé rostlině na kráse. Pokud se žádné zbarvení neobjeví, je potřeba rostlině vybrat jiné místo. Během letních horkých dnů bychom měli strom štěstí přemístit do polostínu a častěji ho zalévat. Zálivku je nutné nalévat pouze na substrát. Jakmile začne topná sezóna, nemusíme mít o tlustici strach. Vzhledem k prostředí, ze kterého pochází, jí suchý vzduch nečiní žádný problém. Při větrání by ale tlustice neměla být vystavena studenému vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Zkoušíme základní metody údržby zahrady aneb jak připravit trávník na zimu

Zázračný domácí roztok

Díky dvěma ingrediencím, které má každý doma, obroste tlustice novými lístky poměrně rychle. Do vody přidáme pár kapek citronové šťávy a jednou za měsíc tlustici tímto roztokem zalijeme.

Zdroj: https://www.thespruce.com/crasslua-1402868