Na vytápění pomohou ušetřit i malé změny interiéru. Vychytávky za pár korun zvládne každý

Topná sezóna už dávno začala a vzhledem ke stále rostoucím cenám za energie mnozí z nás netrpělivě vyhlíží vyúčtování. Pokud přemýšlíte nad tím, jak za topení ušetřit, zamyslete se nad tím, jestli máte správně rozmístěný nábytek v domácnosti. I tento parametr totiž ovlivní konečné vyúčtování.

Příprava na topnou sezónu

Primárně je potřeba před zahájením topné sezóny zkontrolovat stav radiátorů, jestli nejsou třeba zavzdušněné. Další věc, kterou bychom neměli podceňovat, je utěsnění oken a dveří. Jakékoli mezery propouštějí teplý vzduch ven a o to více musíme topit. Pokud zjistíte některý z těchto nedostatků, určitě ho zvládnete opravit i sami.

Mohlo by vás zajímat:  Do garáže je vhodné zajíždět pouze popředu

Uspořádání nábytku pro snížení účtů

Aby na vás nepadla podzimní deprese, zkuste si doma udělat malou přestavbu nábytku. Mimo jiné to může mít i dopad na snížení účtů za vytápění. Nejdříve zkontrolujte, jestli nějaký nábytek nezakrývá radiátor a tím nebrání teplu prostoupit do bytu. Pokud dispozice bytu neumožňují velkou přestavbu, dbejte alespoň na to, aby nábytek byl od topení vzdálený 15 centimetrů.

Zdroj obrázku: Freepik

Závěsy jako pomocníci

Žaluzie, záclony a závěsy dělají domov domovem. Plní dekorativní funkci a přes léto nás chrání před sluníčkem. Mohou pomoci i během topné sezóny. Působí jako izolační vrstva, která zabraňuje unikání teplého vzduchu ven. Zvlášť pokud vám okna nebo dveře správně netěsní. Pozor si dejte na to, aby tlusté závěsy nezakrývaly radiátory. To by bylo spíš na obtíž.

Mohlo by vás zajímat:  Hotely si často účtují skryté poplatky, na které je dobré se předem připravit

Výroba topné zástěny

Dnes už není problém v obchodě objevit vychytávky, které pomohou zvýšit efektivitu vytápění domácnosti. Jde hlavně o zástěny nebo rohože, které se montují za radiátor. Jejich úkol je jednoduchý. Odráží teplo zpět do místnosti a neshromažďuje ho ve stěně domu. Tuto zábranu si můžete vyrobit i sami. Potřebujete jen kartonovou krabici a hliníkovou fólii. Kartonovou krabici obalte hliníkovou fólií a zástěnu umístěte za radiátor. Bude fungovat úplně stejně jako zástěny z obchodu.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/property/1688427/how-to-save-money-interior-tips-to-keep-home-warm