Špinavý rošt od grilu dobře vyčistí obyčejná cibule

Když si užíváte příjemné chvíle s přáteli pod širým nebem a ochutnáváte vynikající jídlo z grilu, není nic horšího než okamžik, kdy se váš večer přeruší nutností vyčistit gril pokrytý spáleným tukem. Nicméně nová zjištění naznačují, že konečně existuje rychlý a jednoduchý způsob, jak toho dosáhnout.

Přírodní trik pro rychlé a snadné čištění grilu

Vepřová krkovice, klobása, zelenina – to jsou jen některé z pochoutek, které si vychutnáváme při setkání s přáteli při grilování. I když je venkovní vaření pod širým nebem příjemnou zábavou, čištění grilu se často stává trvalým, nepříjemným a časově náročným úkolem.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční Wi-Fi připojení může znamenat problém v routeru i samotném zařízení

Jednou z nejtěžších částí grilu na vyčištění je rošt, který je pokrytý tukem a zbytky jídla. Po grilování tyto zbytky na roštu ztvrdnou a vytvoří těžko odstranitelnou kůru. Existuje mnoho chemických přípravků na čištění grilu, ale jejich účinnost a cena často neodpovídají našim očekáváním. Proto stojí za to vyzkoušet přirozený, jednoduchý a rychlý trik, který nám pomůže rošt důkladně vyčistit. A jediné, co potřebujeme, je vzít do ruky polovinu cibule.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na to?

I když to může znít neuvěřitelně, můžeme vás ujistit, že to skutečně funguje. Polovina cibule je skvělým nástrojem pro čištění grilu. Jak na to? Je to velmi jednoduché. Nezapomeňte, že grilovací rošt se nejlépe čistí, když je ještě teplý, aby zbytkový tuk, omáčky, zelenina nebo maso nevysychaly na povrchu. Stačí vzít jednu cibuli, rozpůlit ji a napíchnout na vidličku. Poté použijte plochou část cibule k důkladnému vydrhnutí roštu.

Mohlo by vás zajímat:  Před komáry a klíšťaty se můžeme chránit vůní některých bylin

Cibule skvěle odstraní všechny nečistoty z roštu a zároveň nezanechá nepříjemný zápach. Pro ještě lepší účinek je možné předem rošt postříkat octem nebo citronovou šťávou. Tímto jednoduchým trikem získáte perfektně čistý gril bez zbytečné námahy. Vyzkoušejte tento přírodní a efektivní způsob čištění grilu a užijte si bezstarostné grilování s přáteli.

Zdroj: https://www.today.com/food/how-clean-grill-onion-more-barbecue-hacks-every-cook-should-t132041