Kaštanům je od nepaměti připisována magická moc. Položené na oknech odradí nezvané návštěvníky

Kaštany. Jsou výborným materiálem pro kreativní tvoření, milují je zejména děti, které z nich na podzim vyrábějí roztomilá zvířátka s pomocí sirek nebo špejlí. Plody jírovce maďalu neboli kaštanu koňského jsou výtečným prostředkem v lidovém léčitelství. Kaštany jsou prostředkem pro výrobu domácího pracího prášku, ale ani tím ještě výčet benefitů nekončí. Plody kaštanu mají totiž magické vlastnosti, k tomu umí odradit pavouky od návštěvy domova! Jak je používat?

Proti zlým silám

Kaštan koňský je strom, který svým vzezřením vzbuzuje velkou úctu. A nejen úctu a údiv, plody jírovce se používaly pro zahnání zlých sil a různých démonů. Této vlastnosti kaštanů věřil i polský král Štěpán Báthory, který si nechal sídlo vyzdobit kaštany, aby jej ochránily před negativní energií a skrytým zlem. To byl též důvod, proč ještě naše babičky rozprostíraly po domě kaštany, které měly zamezit cirkulaci špatné energie po domě, po měsíci se vždy musely vyměnit za nové.

Mohlo by vás zajímat:  Před prodejem Android telefonu je důležité provést zálohu a smazat všechna osobní data
Zdroj obrázku: Freepik

Na pohlcení elektromagnetického záření

Nedokážou jen vstřebat negativní energii, podle mnohých rovněž pohlcují elektromagnetické záření, proto se doporučuje je pokládat vedle notebooků, počítačů nebo televizí. Kaštan byl před čtyřmi stovkami let současně symbolem svátku zesnulých, proto se vysazovaly tyto stromy v okolí kostelů a hřbitovů, rodiny naopak nechávaly misky s kaštany na stole pro duše zemřelých. A jak se používají kaštany dnes?

K léčbě hemoroidů i proti pavoukům

Výtažek z kaštanů má blahodárný vliv na zdraví, protože obsahuje velké množství flavonoidů, které mají protizánětlivé vlastnosti a utěsňují krevní cévy. Je vítaným lékem pro pacienty s kardiovaskulárními obtížemi, křečovými žilami a hemoroidy. Snižuje otoky, a dokonce působí proti celulitidě. A co víc, kaštany rozložené na parapetu nejen že zabrání negativnímu myšlení, zamezí i vstupu pavouků, kteří bytostně nesnáší vůni těchto plodů. Pro zesílení účinků se může jejich slupka navíc nařezat.

Zdroj: https://homesteady.com/info-8697575-horse-chestnuts-spider-repellent.html