Jednoduché kroky pro bezpečnější používání Wi-Fi v domácím prostředí

Wi-Fi router je součástí téměř všech domácností, stejně jako různých firem, obchodů apod. Co se týče Wi-Fi v domácnosti, kromě vás ji budou určitě chtít využívat také vaši přátelé, rodinní příslušníci a další hosté. Jak ale zaručit bezpečnost nejen vaši, ale i hostů?

Povolte svou internetovou síť pro hosty

Většina novějších routerů má v sobě zabudované možnosti pro vytvoření samostatné Wi-Fi sítě pro hosty. Tato nově vytvořená síť umožňuje lidem používat internet, aniž by zároveň měli přístup k síťovým službám. Tím pádem zůstanou vaše složky, soubory, tiskárny a další zařízení v bezpečí před ostatními. Tuto síť můžete povolit v rozhraní svého routeru nebo mobilní aplikace. Novou síť pojmenujte podle sebe, stejně jako heslo, které budou nově používat hosté.

Mohlo by vás zajímat:  Houby dokážou zatížit trávení na dlouhé hodiny. Správná příprava a kombinace tělu ulehčí

Aktualizujte firmware

Chcete se cítit v bezpečí? Postarejte se o to, aby váš firmware byl aktualizován na nejnovější verzi. Předejdete tak různým chybám, kterých by jinak mohli útočníci využít ve svůj prospěch. Tento proces určitě znáte i z mobilních telefonů nebo počítačů. Nově vydané aktualizace obsahují novou databázi ochrany vůči virům, nové nástroje atd.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte, zda nejste napadeni malwarem

Napadení počítače nebo chytrého telefonu malwarem může být dosti nepříjemnou záležitostí. Jestliže chcete preventivně zjistit, jak je na tom vaše bezpečnost, začněte s kontrolou. K tomu vám postačí jakýkoliv software určený pro kontrolu, zda není počítač infikovaný malwarem. Pokud nic nenajdete, nemáte se vy ani vaši hosté čeho bát.

Mohlo by vás zajímat:  Blíží se doba grilování. Čištění grilu bude snazší díky správným kombinacím

Správa připojených uživatelů

Za nějakou dobu se ve vaší domácnosti může protočit spousta hostů. Není však potřeba, aby všichni hosté nadále mohli využívat vaši síť. Platí také pravidlo, že čím více uživatelů je připojeno k síti, tím méně výkonná je síť.

Je tedy na vás, co vše z těchto kroků učiníte. Určitě by mělo být ve vašem zájmu nezanedbávat téma bezpečnosti. Přeci nechcete, aby se vaše data dostala do nechtěných rukou.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/internet/stop-home-network-hackers-top-10-tips-to-protect-your-wi-fi-security/