Slimáci si rádi smlsnou na celé úrodě. Ochraňte před nimi zahradu jednoduchými triky

Mladé rostliny mnohem častěji lákají slimáky a další škůdce. Proto je nutné se proti nim bránit. Pokud se přece jen na zahradě slimáci ukážou, je nutné proti nim bojovat, a to nejlépe přírodními prostředky, které budou humánní, a slimáky budete moci vypustit někde ve volné přírodě. Je těžké je chytit přímo při činu, protože jsou aktivní hlavně v noci. Nastražit ale můžete několik pastí, do kterých se snadno chytí.

Udělejte si na zahrádce pořádek

V první řadě bude důležité, abyste si na své zahradě udělali kompletní pořádek. Pokud budete mít uklizeno, slimáci se nebudou mít kam schovat a najít je bude velmi snadné. Nejčastěji se schovávají pod listím, větvemi nebo prkny, cihlami nebo kamením. Všechny tyto položky byste měli uklidit na místa daleko od zeleniny. Slimáci milují vlhkost, proto žádné předměty neskladujte v blízkosti zahrady.

Ideálním stanovištěm pro slimáky jsou také vysoké trávy a listy. Při sekání trávníku tak jednejte opatrně, abyste slimákovi neublížili. Pravidelně z trávníku odstraňujte rostliny, které tam být nemají. Stejnou péči věnujte také plení záhonů. Jedině tak budete mít přehled o tom, kde se zrovna slimáci mohou nacházet.

Mohlo by vás zajímat:  Malá tříska může způsobit pořádné nepříjemnosti. Vytáhnout ji není tak snadné, jak se zdá
Zdroj obrázku: Freepik

Slimáci vylézají, když je mokro a vlhko

Slimáci milují vlhkost, a proto vylézají hlavně večer a v noci. Nikdo je nevidí při jejich konzumaci zelných a salátových listů a hostinu si mohou užít. Ideálními podmínkami pro ně je tak brzké ráno po dešti. Buďte připraveni. Slimáci nejsou vybíraví, co se potravy týče – umí zničit úrodu prakticky celé zahrady.

Jako prevenci můžete kolem rostlin vysadit například majoránku, tymián nebo cibuli – jejich vůně slimáky odradí. Můžete si vyrobit zábrany, přes které se slimáci k rostlinám nedostanou. Stačí udělat pruh, který bude široký 20 cm. Smíchejte písek s popelem, štěrk nebo jiné suroviny, které bude slimák  těžko překonávat. Nezapomeňte slimáky pravidelně vysvobozovat ze všech pastí.

Zdroj: https://www.theenglishgarden.co.uk/expert-advice/gardeners-tips/how-to-get-rid-of-slugs-10-solutions/