Tohoto návštěvníka nikdo na své zahradě vidět nechce. Vyhnat ho pryč ale není jednoduché

Krtek je sice malý savec, který není typickým škůdcem, na zahradě nebo trávníku ale dokáže napáchat velké škody kvůli svým hromadám hlíny, které po něm zůstávají v trávě. Jestli zjistíte, že máte tohoto návštěvníka v zahradě, zaměřte se na jeho vypuzení. Nejlépe přírodními metodami, které jsou účinnější než způsoby, co by krtka mohly i zabít.

Krtek nemá rád intenzivní vůně

Protože je krtek slepý, má jako náhradu skvěle vyvinutý čich. Pokud tedy uvidíte, že je na vaší zahradě krtek, můžete mu jeho návštěvu znepříjemnit hned několika způsoby. Tím prvním je, že při oplocení pozemku zasadíte pletivo alespoň 50 cm do hloubky. Další možnost je pořídit si pletivo s jemnými oky, které položíte před samotným výsevem trávy.

Mohlo by vás zajímat:  Pýr plazivý v trávníku eliminuje octový postřik

Vysadit můžete voňavé bylinky a další rostliny – nelíbí se jim česnek, bazalka, měsíček nebo quinoa. A jak krtka ještě vyženete? Můžete do jeho krtinců dát plesnivý odpad, někdy postačí banánové slupky nebo jablečná jadérka. Další možnost jsou sušené citrusové slupky, které můžete nechat poblíž hromádek. Udělejte tak nejlépe ráno, protože to jsou krtci nejaktivnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte plechovky a využijte vítr

Využít můžete i povětrnostní podmínky. Stačí si zakoupit několik silnějších tyčí, které umístíte do krtinců. Na ně pověste prázdné plechovky a vlivem větru budou vydávat takové zvuky, že se krtci leknou a raději z pozemku zmizí. Použít můžete také vibrace, které je vystraší stejně jako hluk plechovek.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonalá míchaná vajíčka díky jediné ingredienci navíc. Lepší jste ještě zaručeně nejedli

Krtci patří mezi chráněná zvířata, proto na jejich vyplašení používejte takové metody, které jsou humánní. Stačí je odchytit a přemístit na bezpečné místo, kde nebudou páchat škody. Můžete si koupit speciální pasti, do kterých ale občas nakoukněte, protože krtek může pojít bez jídla. Pokud se do pasti chytí, můžete ho přemístit asi o 500 metrů dál od zahrady.

Zdroj: https://www.pestdefence.co.uk/news/how-to-prevent-and-get-rid-of-moles-in-your-garden/