Kavkazský pastevecký pes se stane nejlepším ochráncem i přítelem. Na toto plemeno se můžete spolehnout

Hodně lidí si pořizuje psa podle toho, co od něj očekávají. Jestli potřebujete velkého, silného samostatného hlídače, kavkazský pes je ideální plemeno pro vás. Původně pochází z oblasti Ruska, Gruzie a Arménie. Vyznačuje se svou velikostí, nádhernou srstí a silnou povahou. Jeho historie sahá až do středověku, ale k nám se dostal až v posledních letech.

Výchova severských obrů

Kavkazský pastevecký pes je velmi hrdé a dominantní plemeno, které má vlastní hlavu. Když začnete s výcvikem od štěněte a budete usměrňovat jeho chování, můžete se dočkat dobré poslušnosti. Neočekávejte ale, že vás bude pes slepě poslouchat jako hodinky. Tito psi jsou velmi inteligentní a poznají, kdo je rodina a kdo vetřelec. Podle toho se budou chovat, ať jim řeknete cokoli.

Každý pes potřebuje lásku

Toto plemeno je velmi samostatné, ale přesto mu musíte poskytnout dostatek lásky a péče. Když mu najdete hezké místo, ze kterého bude mít přehled o celém prostoru, a zahrnete ho láskou a pohlazením, bude vám věrným hlídačem. Jde sice o velmi nezávislé zvíře, ale psi jsou rodinná a stádová zvířata. Potřebuje tedy cítit přítomnost a laskavost od své rodiny.

Mohlo by vás zajímat:  Každý by se měl občas kreativně vyřádit. Umění snižuje hladinu stresu až o 75 %
Zdroj obrázku: Freepik

Nároky na stravu jsou vysoké

Kavkazský pes je obrovské zvíře, které rychle roste. Jeho váha zatěžuje klouby a kosti. Musíte proto myslet na kvalitní stravu. Granule by měl mít k dispozici neustále a stravu je dobré doplňovat také tvarohem, vajíčky nebo syrovým masem. Náklady na stravu takto velkého psa rozhodně nebudou malé a měli byste s tím počítat, než si pejska přivezete domů.

Kavkazský pastevecký pes potřebuje pochopení

Toto plemeno bylo již původně využíváno pro ochranu obydlí. Má tyto vlohy v krvi, a proto s nimi musíte počítat. Při výcviku nesnáší dril a nepotřebuje ani velké sportovní aktivity. Jeho sebevědomí je velmi silné, klidné a vyrovnané. Jeho chování musíte neustále usměrňovat, ale výcvik silou u něj nebude mít žádnou cenu. Všechny tyto faktory musíte zvážit před koupí kavkazského pasteveckého psa.

Zdroj: https://www.thesprucepets.com/caucasian-shepherd-dog-breed-4243937