Zářezy na kartonových cedulkách u čajových sáčků mají překvapivě jednoduché využití

Patříte mezi milovníky čaje? Co když otevřete skříňku, kde čaje míváte běžně schované, a poté na vás budou zírat prázdné poličky? Nezbývá vám nic jiného než se obléct a vydat se do obchodu, pokud nechcete čekat na objednávku z internetu. V obchodě narazíte na regál s čaji, které se prodávají v různých variantách. Mohou být sypané, anebo už nachystanépytlících. Už jste ale přemýšleli nad tím, k čemu slouží zářezy na kartonu u čajových pytlíků? Pokud ne, odpověď vás možná překvapí.

Pitím čaje ke zdraví

Už naši předci v dávných dobách znali blahodárné účinky na naše zdravípohodu získané pitím čaje. Například černý čaj zahřívací, baktericidníantioxidační účinky. Tento zázračný nápoj v kombinaci s citrónemmedem pomáhá při nachlazení, infekciotravě. Navíc zlepšuje koncentracioběhový systém. Samozřejmě černý čaj není jediným, dalším oblíbeným je zelený čaj, který rovněž působí jako antioxidant, spaluje kalorie a pomáhá vytvořit dopamin. Dále existují další druhy, ovocné nebo bylinné.

Mohlo by vás zajímat:  Aloe vera nechybí v kosmetice ani doplňcích stravy. O jejích toxických vlastnostech ví přitom málokdo

Čaj se prodává v různých variantách:

  • granulovaný,
  • lístkový,
  • louhovaný,
  • v pytlíku.
Zdroj obrázku: Freepik

Granulovaný s lístkovým můžete nalít okamžitě do hrnku a pít, na druhou stranu další varianty je potřeba louhovat, ale pozor! Každý čaj potřebuje jinou dobu louhování a teplotu horké vody pro zalití.

Pytlíkový čaj s kartónem

Tento oblíbený způsob čaje patří k nejběžnějším. Hlavně proto, že jde o nejpohodlnějšínejrychlejší způsob přípravy. Každý sáček obsahuje přibližně stejné množství čaje, které stačí zalít horkou či vroucí vodou, a už jen čekáte.

Pokud jste byli všímaví, tak jste určitě zaregistrovali, že většina výrobců takto připravených čajů přidává na karton 2 malé řezy na protilehlých stranách. Tyto řezy slouží k obmotání provázku, který poskytuje komfort při vytahování čajového pytlíku a chrání zároveň kartón před pádem do nádoby při nalévání vody.

Zdroj: https://teahow.com/why-some-tea-bags-have-string-the-difference-which-to-use/